Ви тут:

Ляшко заявив, що в Україні є умови для зберігання вакцин проти COVID-19

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко повідомив, що в Україні не було складів, де можна було б зберігати вакцини проти COVID-19. Допомогли приватні компанії. Тепер маємо умови для зберігання вакцин за температури -80°C.

Про це він повідомив в ефірі одного з телеканалів, йдеться на сайті Еспресо.

“В імунопрофілактиці до цього ніколи не використовувалася температура -80°C. Ми підняли наші національні склади, які є у МОЗ, там у нас реально немає умов для зберігання таких вакцин або лікарських засобів саме при температурі -80°C. Ми запустили роботу з приватними логістичними фармацевтичними компаніями – і до нас вийшли з комерційними пропозиціями. І у нас в країні на вітчизняних складах є можливість зберігання, логістики, транспортування до пунктів щеплення вакцини та при температурі зберігання -80°C”, – сказав Ляшко.

Головний санітарний лікар України також розповів, як транспортуватимуть вакцини.

“Тут яка логіка: вакцина прилітає на літаку, з машини до складу ми транспортуємо в термоконтейнері із сухим льодом, потім перегружаємо в холодильники, в яких вона може зберігатися тривалий час. Далі ми розраховуємо, як і в якій кількості цю вакцину треба привезти до пункту щеплення, і в пункті щеплення вона може зберігатися 5 днів при температурі +2…+8°C”, – сказав Ляшко.

Система Orphus