Ви тут:
Суспільство 

Китайський батискаф провів онлайн-трансляцію з дна Маріанської западини

Китайський підводний апарат Fendouzhe з трьома дослідниками на борту досяг дна найглибшої точки океану – Маріанської западини.

Про це повідомляє ABC News.

Маріанська западина – це ущелина в земній корі довжиною понад 2550 кілометрів. Перша експедиція туди відбулася в 1960 році, після чого настала тривала перерва аж до 2012 року, коли відомий американський кінорежисер Джеймс Кемерон здійснив одиночне занурення у западину. Тепер же вивчати найглибшу точку планети відправився китайський батискаф Fendouzhe, оснащений гідролокаторами і роботизованими руками-маніпуляторами для збору біологічних зразків.

Підводний апарат під зав’язку набитий різноманітними науковими приладами, з допомогою яких вчені ведуть спостереження за підводною фауною та флорою, що мешкає на такій величезній глибині.

Вчені констатують, що попри гігантський тиск – 8 тонн на квадратний дюйм, що в 1000 разів перевищує тиск на поверхні, темні, холодні води Маріанської западини наповнені життям. В ході попередніх досліджень були виявлені колонії одноклітинних організмів, що харчуються органічними відходами. Більші тварини зустрічаються дуже рідко.

Система Orphus