Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

Кременчуцькі депутати затвердили Міську цільову програму запобігання поширенню коронавірусної хвороби на 2021 рік

У зв’язку із стрімким розповсюдженням коронавірусної хвороби, з метою створення дієвої системи надання якісної та висококваліфікованої медичної допомоги мешканцям Кременчука та Потоківського старостинського округу Кременчуцька міська рада прийняла рішення «Про затвердження Міської цільової програми запобігання поширенню коронавірусної хвороби на 2021 рік».

Про це повідомили на сайті Кременчуцької міськради.

За інформацією управління охорони здоров`я, у Кременчуці для надання стаціонарної медичної допомоги дорослому населенню визначені: інфекційне відділення ЛІЛ «Кременчуцька»» на 70 ліжок, інфекційний шпиталь першої міської лікарні ім. О.Т. Богаєвського на 120 ліжок, для вагітних та породіль ­– пологове відділення лікарні «Правобережна»» на 15 ліжок, для дитячого населення – Кременчуцька міська дитяча лікарня на 60 ліжок. Наразі, на стаціонарному лікуванні перебувають щоденно від 120 до 150 пацієнтів. Від початку пандемії поступово зростає кількість пацієнтів із тяжким перебігом захворювання, які потребують кисневої підтримки, та проведення реанімаційних заходів. 15 травня 2020 року на базі імунологічної лабораторії КНМП «Кременчуцький перинатальний центр ІІ рівня» створено відділ молекулярно-генетичних досліджень. Створення даної лабораторії в місті розширило доступ містян до діагностичного обстеження на наявність коронавірусу в організмі.

Утримання госпітальної бази потребує значних фінансових витрат. Одна із основних статей витрат – фінансування заробітної плати та доплат за особливі умови праці, в основному, фінансується за рахунок державних коштів. Проте, є статті витрат, які забезпечуються за рахунок власних коштів підприємств або коштів місцевого бюджету. Це витрати на закупівлю засобів індивідуального захисту, дезінфекційні засоби, медичне обладнання, лабораторне обладнання, витратні матеріали для проведення лабораторних досліджень та інше.

Важливим також є питання забезпечення безперебійної подачі кисню до ліжка хворого. У ЛІЛ «Кременчуцька»», І міській лікарні ім. О.Т. Богаєвського», дитячій лікарні і лікарні «Придніпровська» проводяться ремонтні роботи щодо збільшення потужностей існуючих внутрішніх мереж киснепроводів та облаштування нових кисневих станцій для зберігання кисню.

Державних коштів, які виділяються на запобігання коронавірусної хвороби недостатньо на покриття всіх статей витрат, тому підтримка закладів охорони здоров’я за рахунок коштів місцевого бюджету просто необхідна.

У рамках виконання заходів програми передбачено придбання засобів індивідуального захисту для медичних працівників, дезінфекційних засобів і антисептиків для закладів охорони здоров’я, медичних виробів, лабораторного обладнання, реагентів для лабораторних досліджень, у тому числі: закупівлю тест-систем IgM та тест-систем IgG, реагентів та витратних матеріалів для визначення корона вірусу SARS-CoV-2 методом ПЛР, заміну вентиляційних фільтрів, апаратів ШВЛ та моніторів пацієнта для міських лікарень. Планується також страхування медичних працівників закладів охорони здоров’я, які працюють з хворими на COVID-19. Фінансування програми планують також спрямувати на капітальний ремонт окремих приміщень першого поверху інфекційного відділення лікарня інтенсивного лікування «Кременчуцька», а також придбання промислової ємності для зберігання та транспортування кисню медичного для комунального некомерційного медичного підприємства «Лікарня інтенсивного лікування «Кременчуцька».

фото ілюстраційне

Система Orphus