Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Горів кінотеатр Котляревського

У Полтаві горить історична будівля кінотеатру Котляревського. Станом на 7:37 у споруди обвалився дах.

Оновлено 8:51: Перехрестя вулиць Європейська і Небесної Сотні перекрито. Виїзд  з Небесної Сотні в Центр і з Центру на Шевченка перекритий.

Оновлено 8:41: За словами речниці ГУ ДСНС України у Полтавській області Світлани Рибалко, поранених і загиблих внаслідок пожежі немає. Підземні переходи в центрі перекриті.

Оновлено 8:38: На Круглій площі поліція не пропускає автомобілі й громадський транспорт.

Оновлено 8:36: Заїхати на Круглу площу з вулиці Європейської з боку СБУ можна.

Читайте також: Масштабна пожежа в центрі Полтави: коментар рятувальників

Оновлено 8:29: За інформацією свідків, яких цитує видання “Полтавщина”, “спочатку вогонь спалахнув у ресторані “Терраса”, далі він перекинувся на нічний клуб “Версаль” й караоке “Граммофонъ” — останньою загорілася нова прибудова”.

Оновлено 8:13: Рух центром міста, з вулиць Небесної Сотні та Європейської перекрито.

Відео з Telegram-каналу Фонтанзамільйон

Оновлено о 8:00:

“До Служби ДСНС зателефонували близько 4:30. Коли рятувальники приїхали на місце пожежі, горіла покрівля і частина будівлі, де знаходиться відкритий майданчик, який добудований, наскільки розумію. На місці працює близько 14 одиниць техніки, понад 50 осіб особового складу. Нині триває локалізація пожежі”, – прокоментувала “Новинам Полтавщини” речниця ГУ ДСНС України у Полтавській області Світлана Рибалко.

Кінотеатр імені Котляревського – колишній будинок Полтавського дворянського зібрання — пам’ятка історії та архітектури. Будівлю споруджено у 1810 році в стилі класицизму.

Фото: uk.wikipedia.org

Будинок Полтавського дворянського зібрання був одним з громадських і культурних центрів міста. Влітку 1813 року тут відбулося ушанування Гаврила Державіна. У 30-х роках XIX століття працювала перша у Полтаві громадська бібліотека, куратором якої був Микола Цертелєв (1790—1869) — фольклорист, один з перших дослідників і видавців української народної поетичної творчості.

Традиційно це також було місце концертних виступів для дворян. Зокрема У 1879 році у залі Дворянського зібрання дав два концерти Модест Мусоргський, в 1881 році виступала художниця Марія Башкирцева. У різні часи концертували Антон Рубінштейн, Петро Чайковський, Олександр Скрябін, Сергій Рахманінов. У 1897 році співав Федір Шаляпін.

У 2030-х роках XX століття у будинку містився “Клуб імені Карла Маркса“, а у сквері поруч — літній кінотеатр. Будинок був спалений у 1943 році. Відбудований у 19451947 років для кінотеатру імені Івана Котляревського.

Фото з Telegram-каналу Фонтанзамільйон

Оновлено о 7:42. Станом на 7:37 у будівлі обвалився дах.

Будинок Дворянського зібрання споруджений 1810 року. Є пам’ятником архітектури й частиною історичного ансамблю Круглої площі.

Останніми роками в будівлі розташовувалися ресторан “Тераса”, нічний і караоке-клуб, а також була зведена незаконна прибудова. Власник цих об’єктів, частина з яких існувала всупереч приписам ДАБІ, ТОВ “Старнайт Полтава”.

Система Orphus