Ви тут:
Суспільство Україна 

Епіфаній розповів, коли і за яких умов Україна розпочне святкувати Різдво 25 грудня

Церква повинна “дозріти”, і віряни повинні бут готові святкувати Різдво 25 грудня.

Такої думки дотримується Предстоятель ПЦУ митрополит Київський і всієї України Епіфаній. Про це він розповів в інтерв’ю “Радіо Свобода”.

“Загалом я не проти, але я опираюся на думку наших вірних. І ми знаємо чітко соціологію, яка засвідчує, що більше 60% українців проти святкування 25 грудня. І ми як церква опираємося на своїх вірних, бо ми тільки утверджуємося, як визнана помісна ПЦУ. І якщо ми зараз перейдемо на новий календар, то відповідно відбудеться ще один певний розкол… Ми не можемо говорити про два Різдва. На державному рівні дехто може святкувати. У нас є римо-католики, які святкують 25 грудня. Ніхто нікому не заперечує. І держава встановила цей день вихідним днем. Але поки що немає перехідного періоду. Коли Церква дозріє, коли віруючий народ до цього дозріє, то, звичайно, буде ухвалене відповідне рішення”, – зазначив митрополит Епіфаній.

Загальноцерковне рішення про перехід святкування Різдва 25 грудня відбудеться тільки тоді, коли більшість вірян будуть готові до цього. 

“Потрібно займатися просвітницькою роботою. Бо ми бачимо, що в інших помісних православних церквах, наприклад, Елладська церква, Румунська церква, які свого часу перейшли на новий календар, все ж таки у них є певне розділення – залишилися ті, яких називають “старостильниками”, тобто вони святкують за старим стилем. Ми не маємо права допустити розділення”, – сказав митрополит Епіфаній.

 

Система Orphus Поделиться на fb