Ви тут:
Освіта Суспільство Україна 

Директори шкіл несуть кримінальну відповідальність за дотримання карантинних обмежень, – Рубан

Під час пандемії відповідальність за дотримання карантинних заходів у школах чи садочках несуть директори освітніх закладів.

Про це повідомив керівник головного управління Держпродспоживслужби у Києві Олег Рубан виданню “Дзеркало тижня”.

“Якщо дитина з кашлем і проявами гострих респіраторних захворювань залишається в колективі, то кримінальну відповідальність за це несе директор школи. Згідно з правилами, таку дитину відправляють в ізолятор, а медпрацівник повідомляє про це батькам. І якщо батьки кажуть, що дитина здорова, й відмовляються її ізолювати, директор школи має повне право повідомити у правоохоронні органи”, – розповів Олег Рубан.

Що ж стосується вчителів, то вони теж ідуть на самоізоляцію, навіть якщо мають симптоми ГРВІ.

“Будь-який прояв ГРВІ тепер трактується як потенційна коронавірусна інфекція. І дії тут такі самі — цей учитель не повинен перебувати в школі, він іде на самоізоляцію і проходить усі лабораторні обстеження. Також визначається коло контактів цього вчителя і воно теж самоізолюється”, – додав Рубан.

За його словами, за недотримання карантинних обмежень директор закладу несе кримінальну відповідальність – йому загрожує покарання за статтею 325 Кримінального кодексу. Вона передбачає різні заходи впливу — від штрафу до позбавлення волі. 

Система Orphus