Ви тут:
Суспільство Україна 

Два роки тому створили Православну церкву України

ПЦУ офіційно затвердили у 2018 році на об’єднавчому соборі православних церков у Києві.

За інформацією сайту ПЦУ, Православна церква України утворилася 15 грудня 2018 року на визнаному Вселенським патріархатом помісному соборі шляхом об’єднання українських православних юрисдикцій на ґрунті повної канонічної .

Українська православна церква Київського Патріархату та Українська автокефальна православна церква ухвалили участь в Об’єднавчому соборі на рівні архієрейських соборів. Для участі в Соборі зареєструвалися також два митрополити УПЦ (МП) — Олександр (Драбинко) та Симеон (Шостацький). 14 грудня, за день до проведення Собору, патріарх Константинопольський Варфоломій грамотою висловив їм підтримку і підтвердив, що санкції з боку УПЦ (МП) у стосунку до них не матимуть жодної канонічної сили. Після засідання синоду УПЦ (МП) 17 грудня 2018 року стали відомі імена й інших учасників помісного собору від УПЦ (МП): благочинний Вінницького району архімандрит Дорофей (Маркевич), протоієрей Петро Зуєв (голова відділу інформації Київської єпархії), протоієрей Богдан Гулямов (клірик Дніпропетровської єпархії) та протодиякон Ростислав Воробій.

Читайте також: очільника ПЦУ обрали головуючим у Всеукранській раді церков

Собор працював у закритому режимі та обрав предстоятелем ПЦУ митрополита Епіфанія, ректора та професора Київської православної богословської академії, колишнього митрополита Переяславського і Білоцерківського, Патріаршого намісника з правами єпархіального архієрея УПЦ КП.

Підтвердженням створення церкви став той факт, що Патріарх Варфоломій підписав томос про автокефалію ПЦУ 5 січня 2019 року в храмі святого Георгія на Фанарі, після спільного служіння літургії з митрополитом Епіфанієм. Цей пергамент виготовив чернець Лукас, каліграф і художник із монастиря Ксенофонт, що на Афоні. Він визнав “канонічно автокефальну та самоврядну Православну церкву України” («в межах політично сформованої та цілковито незалежної держави України»).

Слід відзначити, що історичне місце хрещення киян розташоване неподалік сучасної Поштової площі в Києві. Понад тисячоліття тому тут протікала згадувана у древніх літописах річка Почайна.

Система Orphus