Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Допомога при народженні дитини: як оформити online

Допомогу при народженні дитини призначають одному із батьків (опікуну), який постійно проживає разом із дитиною. Вона надається у розмірі 41 280 грн.

Виплата здійснюється одноразово у сумі 10 320 грн, а решта суми – протягом трьох років рівними частинами по 860 грн на місць, повідомили у Полтавській облдержадміністрації.

“Відповідно до Закону України “Про державну допомогу сім’ям з дітьми” допомога при народженні дитини надається за умови, що звернення за її призначенням надійшло не пізніше ніж через 12 календарних місяців після народження дитини”, – наголосила директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської ОДА Людмила Корнієнко.

Для оформлення допомоги при народженні дитини можна скористатись e-services.msp.gov.ua.

“Основною перевагою даного сервісу є те, що скористатись ним можливо цілодобово, кожного дня та не виходячи з дому”, – зазначила Людмила Корнієнко.

Покрокова інструкція, як оформити допомогу при народженні дитини online:

 1. Перейти на веб-сайт Мінсоцполітики.

 2. Авторизуватись за допомогою електронного підпису.

 3. Заповнити електронну форму заяви на призначення допомоги.                                                                      У заяві потрібно зазначити відомості про дитину, матір, батька, місце реєстрації та фактичного проживання, якщо вони відрізняються. Сканувати документи не потрібно. Достатньо лише заповнити відповідну форму заяви.

 4. Обрати спосіб, у який зручно отримувати виплати. Це може бути особистий банківський рахунок або відділення “Укрпошти”.

 5. Надіслати заяву на розгляд.

Заява потрапляє автоматично через виплатну систему Мінсоцполітики до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації (прописки) або фактичного місця проживання заявника. Далі управлінням соціального захисту населення перевіряються подані документи та призначається допомога.

У такому випадку факт народження дитини на території України підтверджується за інформацією з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, отриманою шляхом електронної взаємодії у порядку, встановленому Мінсоцполітики та Мін’юстом.

Результати розгляду заяви поданої з використанням електронного підпису надходять на електрону пошту заявника.

Крім того, в Україні діє проєкт “єМалятко”. Лише на підставі однієї заяви батьки новонародженої дитини можуть отримати низку послуг, зокрема:

 • проведення державної реєстрації народження;

 • реєстрації місця проживання дитини;

 • призначення державної допомоги при народженні дитини;

 • призначення допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях;

 • внесення відомостей про дитину до Реєстру пацієнтів, що ведеться у центральній базі даних електронної системи охорони здоров’я;

 • реєстрації дитини у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків;

 • визначення належності новонародженої дитини до громадянства України;

 • внесення інформації про новонароджену дитину до Єдиного державного демографічного реєстру з присвоєнням унікального номера запису в ньому.

“Таку послугу можна отримати не тільки у закладі охорони здоров’я, де народилась дитина, а також у відділах державної реєстрації актів цивільного стану та у центрах надання адміністративних послуг, які надають адміністративні послуги у сфері державної реєстрації актів цивільного стану”, – додала Людмила Корнієнко.

Повний перелік точок, де надають сервіс “єМалятко” доступний за  посиланням.

У разі виникнення питань соціального захисту населення рекомендуємо звертатися на телефон обласної гарячої лінії 0-800-500-620.

Фото: pexels

Система Orphus