Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

До 300-річчя Григорія Сковороди у Чорнухах планують провести капітальні ремонти об’єктів інфраструктури

У 2022 році на Полтавщині відзначатимуть 300-річчя від дня народження уродженця Чорнух, відомого мандрівного філософа Григорія Сковороди.

Для обговорення організаційних моментів з підготовки відзначення ювілею, 18 грудня Чорнухи відвідав з робочим візитом голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

Читайте також: Верховна Рада проголосувала за відзначення на державному рівні 300-річчя Григорія Сковороди

Щоб гідно відзначити ювілей, у Чорнухинській громаді запланували капітальні ремонти об’єктів інфраструктури. Попередньо, планують залучити понад 12 млн грн. Це приведення до ладу Центру культури і дозвілля, музею Сковороди та інших об’єктів.

“У постанові Кабінету Міністрів йдеться про виділення коштів для музею, а про проведення заходів нічого немає. На нашу думку, такий ювілей потрібно проводити як мінімум на обласному, а як максимум – на державному рівні. Потрібно підготувати ряд інфраструктурних об’єктів. Приміром, обладнати співоче поле для проведення різноманітних заходів. Зараз все відбувається на центральному стадіоні”, – розповів Чорнухинський селищний голова Олександр Василенко.

Кошти планують залучати з бюджетів різних рівнів – державного, обласного, районного та громади.

“Щоб повноцінно і якісно провести ювілей, потрібно створити оргкомітет, бо кожен повинен мати свою зону відповідальності. Потрібно закласти певні кошти на 2021 рік для поступової реалізації цих заходів. На мій погляд, потрібно задіювати народного депутата, який представляє Чорнухи. А також Полтавську ОДА, державний бюджет через Міністерство культури. Обласний бюджет однозначно підтримає ці заходи, тому що сам захід по відзначенню ювілею це, насамперед, капітальні видатки на ті інфраструктурі об’єкти, які залишаться в селищі і після цього свята. Фактично, ми закладаємо підвалини для інфраструктурного розвитку громади”, – зазначив Олександр Біленький.

Нагадаємо, у листопаді цього року у Полтавській ОДА відбулась нарада в режимі онлайн, де обговорили підготовчі роботи до відзначення 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди. Серед запланованих заходів – презентація міжрегіонального маршруту, що пролягає через Полтавську, Харківську та Сумську області, створення книжкових тематичних виставок та документального фільму про філософа, презентація ювілейного конверту та монети, започаткування обласної премії імені Григорія Сковороди, проведення міжнародної наукової конференції.

Читайте також: Олександр Біленький привітав з Днем Святого Миколая учнів Вовчицького ліцею

Під час візиту до Чорнух Олександр Біленький з депутатом Полтавської облради Василем Стасовським оглянули приміщення Центру культури і дозвілля та відвідали літературно-меморіальний музей імені Г. С. Сковороди.

 

Система Orphus