Ви тут:
децентралізація Полтавщина Суспільство 

До 20 грудня громади Полтавщини можуть взяти участь у конкурсному відборі Проєкту DECIDE

У Полтавській, Івано-Франківській, Луганській та Одеській областях триває конкурсний відбір територіальних громад-партнерів Проєкту DECIDE. Дедлайн – 20 грудня.

Проєкт DECIDE спрямовано на підтримку двох реформ – освіти та децентралізації, повідомляє gurt.org.ua.

У рамках Конкурсного відбору оберуть 16 територіальних громад-партнерів Проєкту DECIDE в Івано-Франківській, Луганській, Одеській та Полтавській областей. У кожному з 4 регіонів-партнерів буде відібрано по 4 громади-партнера:

 • 3 сільські/селищні громади з чисельністю населення до 15 тисяч осіб;
 • 1 міська громада з чисельністю населення до 35 тисяч осіб.

У громадах, які буде відібрано за результатами Конкурсного відбору Проєкту DECIDE, передбачено:

 • надання експертної допомоги з розробки та реалізації стратегій управління освітою;
 • проведення тренінгів з питань розвитку системи управління освітою для голів територіальних громад-партнерів та їх заступників з гуманітарних питань, працівників органів управління освітою, депутатів місцевих рад;
 • проведення тренінгів з питань демократичного управління для директорів/заступників директорів закладів освіти громад-партнерів;
 • проведення тренінгів з освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини для педагогічних працівників громади;
 • пілотування та експертна допомога у впровадженні в закладах освіти громад-партнерів курсу за вибором «Навчаємось жити в громаді» для учнів 8-9 класів;
 • експертна допомога у створенні та налагодженні функціонування піклувальних рад або інших органів державно-громадського управління освітою;
 • реалізація активностей для учнів громади, зокрема проведення для учнів тренінгів з написання проєктів і конкурсу шкільних відео, що висвітлюють реалізацію громадських проєктів;
 • надання міні грантів громадам-партнерам. Гранти надаватимуться на проєкти, ініційовані учнями та реалізовані у співпраці з місцевою владою, адміністраціями шкіл та громадськістю (може бути реалізовано лише за умови обов’язкового співфінансування з боку громади в обсязі 30% (до 200 тис. грн.));
 • підтримку у розвитку міжмуніципальної співпраці у сфері освіти та обміну кращими практиками.

Умови та порядок проведення конкурсного відбору

До участі у Конкурсному відборі запрошують громади представлені радою територіальної громади або ВЦА, з чисельністю населення:

для сільських/селищних громад – до 15 тис. осіб;

для міських громад – до 35 тис. осіб.

Територіальну громаду у Конкурсному відборі представляє Команда територіальної громади. Команду очолює керівник територіальної громади (сільський, селищний, міський голова або керівник ВЦА).

До складу Команди територіальної громади, окрім керівника громади, можуть входити чотири учасники, наприклад:

 • заступник голови територіальної громади з гуманітарних питань;
 • керівник структурного підрозділу органу місцевого самоврядування з управління освітою;
 • керівник підрозділу органу місцевого самоврядування, який відповідає за розвиток громади;
 • керівник опорного закладу освіти громади.

Конкурсний відбір проводитиметься у два етапи

Етап І конкурсного відбору

7 – 20 грудня 2020 року: збір аплікаційних форм учасників етапу І Конкурсного відбору;

21 – 28 грудня 2020 року: розгляд аплікаційних форм учасників Конкурсного відбору;

29 грудня 2020 року – оголошення результатів І етапу Конкурсного відбору.

Етап ІІ конкурсного відбору

30 грудня 2020 року – 20 січня 2021 року: збір аплікаційних форм учасників етапу ІІ Конкурсного відбору;

21 січня – 7 лютого 2021 року: проведення співбесід із учасниками етапу ІІ Конкурсного відбору;

15 лютого 2021 року – визначення переможців та оголошення результатів Конкурсного відбору.

Для участі в етапі І Конкурсного відбору учасники мають:

1. заповнити гугл-форму;

2. підвантажити до неї скан аплікаційної форми №1 (завантажити) за підписом голови ТГ;

3. скан заповненої та підписаної аплікаційної форми із супровідним листом надіслати на адресу електронної пошти hromady.decide@gmail.com. У темі листа просимо зазначити слова «Конкурс громад DECIDE».

Термін подачі заявок для участі в етапі І Конкурсного відбору – до 20 грудня включно. Територіальні громади, які подали для розгляду Комісії документи у визначений термін та відповідають умовам Конкурсного відбору, будуть відібрані для участі в етапі ІІ Конкурсного відбору і запрошені на співбесіду.

Для участі в етапі ІІ Конкурсного відбору учасники подають аплікаційну форму №2 та мотиваційний лист.

Заявки від учасників Конкурсного відбору будуть оцінюватись відповідно до суми балів за показниками мотивації (50 балів) та спроможності (50 балів) – разом 100 балів.

Мотивація (50 балів) – висока мотивація представників територіальної громади до реформування системи управління освітою в громаді та впровадження демократичних змін в закладах освіти. Рівень мотивації визначатиметься на основі аналізу відповідей на запитання аплікаційної форми та під час співбесіди. При цьому визначаються наміри учасника працювати у сфері впровадження Проєкту DECIDE до кінця 2024 року. Додатковою перевагою буде готовність до впровадження Проєкту DECIDE, задекларована не тільки органом місцевого самоврядування, а й закладами освіти громади.

Спроможність (50 балів) – територіальні громади мають кадрові, фінансові, організаційні та інші ресурси для впровадження Проєкту DECIDE в громаді. Оцінюється на основі інформації, наведеної в аплікаційній формі, та за результатами співбесіди з Командою учасника. Підтверджений досвід втілення проєктів у сфері місцевого самоврядування та/або громадських проєктів (впродовж останніх п’яти років) стане перевагою.

Комісія з Конкурсного відбору обере 16 територіальних громад, які відповідатимуть встановленим вище умовам Конкурсного відбору.
Результати Конкурсного відбору будуть опубліковані на офіційних сайтах та сторінках у фейсбуці Проєкту DECIDE та Всеукраїнської асоціації ОТГ.

Система Orphus