Ви тут:
децентралізація Суспільство Україна 

Чотири громади отримали відзнаки від Програми USAID DOBRE за найвищі досягнення в розвитку спроможності

7 грудня,у День місцевого самоврядування, відбулося нагородження від Програми USAID DOBRE чотирьох громад за найвищі досягнення в розвитку спроможності.

Про це повідомили у пресцентрі ініціативи “Децентралізація”.

“Дуже важливо, щоб у кожній громаді запанувала атмосфера розвитку. Фактично ми почали нову історію розвитку місцевого самоврядування, адже ніколи раніше не було такого, що усі громади (незалежно від того, це місто обласного, районного значення, чи село, селище) мали однаковий статус перед державою. Сьогодні всі громади мають прямі міжбюджетні відносини з державою. Також вони будуть мати однакові повноваження і однакові ресурси. У громадах перших когорт партнерів Програми DOBRE відпрацьована певна модель, методика оцінки їхньої спроможності. Нам дуже важливо, щоб цей досвід залишився не лише у громадах – партнерах Програми, а і став рекомендаціями для інших. Адже він особливо цінний для тих, хто розпочинає свою діяльність з чистого листа. Сьогодні ми відзначаємо кращих із кращих, і дуже важливо, щоб ці спільні напрацювання застосовувалися і в майбутньому. Міністерство планує спільно з проєктами міжнародної технічної допомоги розробити оцінку спроможності“, – зазначив заступник Міністра розвитку громад і територій України В’ячеслав Негода.

Посилення спроможності місцевого самоврядування в партнерських громадах – одне з основних завдань Програми. Програма DOBRE вимірює її за допомогою Індексу спроможності місцевого самоврядування, що використовується організацією Глобал Ком’юнітіз у різних країнах та адаптований під українське законодавство.

“Під час оцінки ми дивимося на те, як громади виконують свої повноваження, впроваджують стратегічний план, управляють фінансами, проводять бюджетування, якої якості надають послуги, як залучають мешканців своєї громади. Ми проводимо оцінку кожного року, і бачимо, що громади під час співпраці роблять великий прогрес. Ті громади, які співпрацювали з нами з 2017 року починали з середнього балу 22, а наразі він складає близько 52 за цим індексом. Громади третьої когорти, починали із середніх 18 балів, і а зараз також досягнули до 50 балів зі 100 можливих. Також ми бачимо, що міські, селищні та сільські громади мають різні бали на старті – у зв’язку з різними ресурсами. Але прогрес роблять усі, тож ми відзначаємо громади в усіх трьох категоріях, за найбільший прогрес, який вони зробили за час співпраці із нами”, – сказала Юлія Єсмуханова, в. о. керівника Програми USAID DOBRE. 

З червня 2016 року програма DOBRE підтримує 75 об’єднаних територіальних громад в 7 областях.  Із третьою когортою Програма розпочала співпрацю в 2018 році. Саме серед партнерів третьої когорти визначили переможців у трьох категоріях громад:

– Міська громада – Помічнянська територіальна громада Кіровоградської області покращила свої показники з 25 балів до 61 балу.

– Селищна громада – Високопільська  територіальна громада Херсонської області покращила свої показники з 17 до 60 балів

– Сільські громади – Дмитрівська територіальна громада Кіровоградської області та Миколаївська територіальна громада Дніпропетровської області покращили показники з 16 до 75 балів. Обидві громади стали переможцями у категорії сільських громад. 

Очільники громад-переможців зазначили, що рішення про використання отриманих грошей будуть використовувати спільно з мешканцями їхніх територій, які зокрема приєдналися до них під час укрупнення громад.

Громади поділилися досягненнями, які вдалося втілити за час співпраці з Програмою USAID DOBRE, і завдяки чому вони змогли показати значний прогрес. Однією з найважливіших перемог громади вважають розробку стратегії розвитку громади, під час пропрацювання якої їм вдалося розставити пріоритети та побудувати ефективний план їх втілення

Система Orphus