Ви тут:
Суспільство 

9 грудня – Міжнародний день пам’яті жертв злочинів геноциду

9 грудня у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв злочину геноциду, вшанування їхньої гідності та запобігання цьому злочину.

У вересні 2015 року Генеральна Асамблея ООН проголосила 9 грудня Міжнародним днем пам’яті жертв злочину геноциду. Ця дата була вибрана у зв’язку з тим, що в цей день в 1948 році була ухвалена Конвенція про запобігання злочину геноциду і покарання за нього.

Статтею 1 Конвенції визначено, що геноцид незалежно від того, чи здійснюється він в мирний або воєнний час, є злочином, який порушує норми міжнародного права і проти якого держави зобов’язуються вживати заходи попередження і карати за його здійснення.

Читайте також: 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією

В українській історії було чимало прикладів нищення українства, зокрема в 30-х роках ХХ століття, коли антиукраїнська політика Сталіна привела до Голодомору 1932-33 років і жорстоких репресій.

У Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського готують до відкриття нову експозицію.

“Через Полтавщину пролягала смуга найвищих людських втрат. Жертвами “великого терору” стали сотні тисяч наших земляків. Ця експозиція – ще одне нагадування і попередження в майбутньому попрання людської честі й гідності”, – повідомили у музеї.

Фото: ПКМ

Система Orphus