Ви тут:
Суспільство ТОП-новина 

7 грудня — День місцевого самоврядування

Щорічно 7 грудня в Україні відзначають День місцевого самоврядування.

Свято встановлено згідно з Указом Президента України “Про День місцевого самоврядування” від 25 листопада 2000 року. Саме 7 грудня 1990 року Верховна Рада України ухвалила Закон України “Про місцеве самоврядування”.

День місцевого самоврядування – це свято української громади. У Словнику української мови Грінченка громаду визначено як “товариство рівноправних осіб, суспільство”. Саме громадський, а не державний устрій був невіддільною рисою українського народу, пише ukrinform.ua.

Михайло Грушевський ще у 1892 році говорив щодоролі громади та держави в історії: “…не збавляючи ціни держави як культурної і поступової форми, одначе тільки тоді можемо встоювати за неї, коли вона дає змогу духовно-моральному, економічному і політичному розвитку громади”.

Голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький привітав з Днем місцевого самоврядування.

“Шановні працівники та ветерани органів місцевого самоврядування, депутати місцевих рад Полтавщини!

Щиро вітаю вас з професійним святом – Днем місцевого самоврядування!

Нині органи місцевого самоврядування України перегортають чергову сторінку свого становлення. Адже місцеві вибори 2020 року стали певним підсумком реформи децентралізації, яка значно розширила повноваження місцевої влади.

Оновлені органи місцевого самоврядування стали ще ближчими до людей, отримали необхідний фінансовий ресурс, а разом з ним – і величезну відповідальність за створення необхідних умов для комфортного й безпечного життя громадян.

У день професійного свята хочу звернутися до вас, шановні голови рад, депутати та працівники органів місцевого самоврядування області! Нині ви маєте всі важелі впливу, аби жителі Полтавщини щоденно відчували позитивні зміни.

Тож нехай це свято об’єднує всіх нас у спільному прагненні й далі розвивати область, утверджувати її високий потенціал на загальнодержавному рівні.

Щиро бажаю вам, дорогі колеги, успіхів, міцного здоров’я і натхнення! Працюйте для людей, генеруйте цікаві ідеї й неодмінно їх реалізовуйте!”

Вітання голови облдержадміністрації Олега Синєгубова із Днем місцевого самоврядування.

“Шановні голови, депутати місцевих рад і територіальних громад, працівники органів місцевого самоврядування!

Прийміть щирі вітання з  професійним святом!

Сьогодні вам належить почесна та надзвичайно відповідальна місія – впровадження на теренах області європейської моделі місцевого самоврядування, спрямованої на забезпечення високих стандартів життя.

Тож нехай це свято стане для всіх нас добрим приводом для об’єднання зусиль у спільному прагненні – зробити життя полтавців більш достойним і благополучним.

Бажаю вам здоров’я, нових здобутків, процвітання рідного полтавського краю!”

Фото: ілюстративне

Система Orphus