Ви тут:
Суспільство Україна 

58% українців підтримують введення локдауну на новорічні свята, – дослідження РЕЙТИНГ

Протягом останніх двох тижнів рівень підтримки «карантину вихідного дня» зменшився з 49 до 44% (кількість противників зросла з 49 до 54%). Лише 34% опитаних очікують, що внаслідок його запровадження поширення коронавірусу зменшиться, натомість 64% – не погоджуються з цим.

Про це свідчать дані опитування соціологічної групи РЕЙТИНГ.

Водночас, підтримка запровадження «жорсткого карантину» (локдауну) зросла з 36 до 42%. (кількість противників зменшилась з 61 до 55%). Аналогічно, зросла кількість респондентів (з 55 до 58%), які вважають, що поширення коронавірусу внаслідок локдауну зменшиться. При цьому 58% підтримують введення локдауну на новорічні свята (40% – проти цього).

75% опитаних підтримують введення штрафів за перебування у громадських місцях і транспорті без масок, 25% – проти цього. 60% підтримують введення штрафів за для закладів, які працюють всупереч «карантину вихідного дня», 37% – не підтримують.

Також, за результатами опитування, 59% українців часто стежать за новинами про коронавірус, 21% роблять це інколи, 11% – рідко. 8% взагалі не цікавляться такими новинами. Частіше відстежують новини про коронавірус люди старшого віку та жінки.

45% опитаних вважають оптимальними заходи, запроваджені владою щодо боротьби із коронавірусом. 30% вважають їх надто м’якими, 11% – навпаки надто жорсткими. За два тижні дещо зросла кількість тих, хто вважає дії влади надто м’якими. 36% оцінили свій емоційний стан за останній тиждень як спокійний, 33% – як напружений.

При цьому 55% опитаних готові особисто зробити щеплення від коронавірусу, якщо вакцина буде безкоштовною (40% – не готові). Водночас, якщо вакцина буде платною, охочих зробити щеплення менше – 35%, а 57% не будуть робити її у такому випадку. Прихильників безкоштовного вакцинування від коронавірусу більше серед осіб старшого віку, мешканців сіл, а платного – серед молоді і жителів Києва.

 Аудиторія: населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 2500 респондентів. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера). На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,0%. Терміни проведення: 28-30 листопада 2020 р.

Система Orphus