Ви тут:
Суспільство 

5 грудня – День працівників статистики

5 грудня в Україні відзначається професійне свято – День працівників статистики. У сучасних умовах надзвичайно важливим є забезпечення суспільства надійною статистичною інформацією, яка гарантує належну якість і зміст інформаційних потоків, що формують імідж та інвестиційну привабливість держави, сприяють прийняттю ефективних управлінських рішень.

Щороку Головним управлінням статистики у Полтавській області опрацьовується майже 360 тис. первинних звітів від респондентів, проводяться вибіркові обстеження населення (домогосподарств), здійснюються спостереження за змінами споживчих цін (тарифів) на товари та послуги, ведеться Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України на обласному рівні, готуються комплексні та галузеві статистичні видання, зокрема, збірники, бюлетені, до-повіді, експрес-випуски, повідомлення та прес-випуски для ЗМІ. З кожним роком зростають потреби у надійній та об’єктивній статистичній інформації, а разом із цим – вимоги до неї.

Отримання достовірної статистичної інформації, ефективне задоволення потреб суспільства в ній – неможливе без участі респондентів і користувачів, які працюють в єдиній команді з працівниками статистики, як повноправні учасники процесу статистичного виробництва.

Саме завдяки цьому співробітництву суспільство має змогу отримувати якісні статистичні дані, які сьогодні національна статистика розробляє відповідно до загальновизнаних міжнародних, перш за все, європейських статистичних норм і стандартів. Гідний внесок у розвиток статистичної галузі належить працівникам органів державної статистики Полтавщини.

Система Orphus