Ви тут:
Суспільство ТОП-новина Україна 

29 років тому відбувся Всеукраїнський референдум щодо проголошення незалежності України

Рівно 29 років тому, 1 грудня 1991 року на території колишньої УРСР відбувся загальнонаціональний референдум щодо проголошення незалежності України.

На референдум було винесено одне питання: “Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?”. Текст Акту, який ухвалила Верховна Рада 24 серпня 1991 року, було наведено у виборчому бюлетені.

Громадяни України висловились на підтримку незалежності. У референдумі взяли участь 31 891 742 особи — 84,18 % населення України. З них 28 804 071 особа (90,32 %) проголосувала “За”.

Одночасно з референдумом 1 грудня відбулися перші в історії незалежної Української держави вибори президента України, на яких главою держави був обраний Леонід Кравчук (61,59 відсотка голосів). Другий результат на виборах президента здобув В’ячеслав Чорновіл (23,27%), а на третьому місці опинився Левко Лук’яненко (4,49%). Загалом балотувалися 6 кандидатів, пише “Радіо Свобода”.

“Вперше розповідаючи дітям, що таке Незалежність України, її суверенітет, свобода та самостійність, можна почути їхнє щире здивування: “А що, хіба може бути якось інакше?”. Понад 28 мільйонів голосів стали одним, потужним голосом українського народу, щоб промовити на весь світ: “Ми хочемо й будемо жити у своїй державі – у вільній Україні”. Згодом ми зрозуміємо, що здобуття Незалежності не означає остаточного завершення боротьби. Що її потрібно захищати зі зброєю в руках, ціною власного життя. Ми робимо це сьомий рік поспіль. Робимо все для настання миру та повернення своїх територій”, – написав на своїй сторінці у Facebook Президент України Володимир Зеленський.

Система Orphus