Ви тут:
Суспільство 

24 грудня – День працівників архівних установ

24 грудня в Україні відзначається День працівників архівних установ.

24 грудня 1993 року Верховна Рада ухвалила Закон “Про Національний архівний фонд і архівні установи”. Уперше на законодавчому рівні було визначено правові засади функціонування системи архівних установ та запроваджено нову цілісну категорію культури і права – Національний архівний фонд (НАФ).

30 жовтня 1998 року Президент підписав Указ “Про День працівників архівних установ”.  Згідно документа, день прийняття галузевого Закону був визнаний професійним святом українських архівістів і щорічно відзначається як День працівників архівних установ, пише wikipedia.

Голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький привітав з професійним святом працівників архівних установ.

“Шановні працівники архівних установ Полтавщини!

Прийміть щирі вітання з професійним святом!

На перший погляд, звичайна, буденна робота архівіста насправді є важливою та відповідальною місією. Адже без архівів не можна об’єктивно відтворити історичні події, зрозуміти їхню логіку, заглибитися в багатогранне минуле. Завдяки вам прийдешні покоління отримають неоціненну спадщину – документи нашої епохи.

Знаю, що професію ви обрали за покликом серця, їй віддаєте всі свої сили, енергію та натхнення. Без цього ми не мали б широкого архівного фонду з історії Полтавщини, її політичного, соціально-економічного та культурного життя.

Щиро бажаю вам міцного здоров’я, миру, добробуту, творчої наснаги до нових пошуків та відкриттів!”

Привітання голови Полтавської обласної державної адміністрації Олега Синєгубова до Дня працівників архівних установ.

“Шановні архівісти! Прийміть щирі вітання з професійним святом – Днем працівників архівних установ! Ваша кропітка праця слугує шляхетній меті – зберігати і відкривати суспільству свідчення історії, нагадувати про наше минуле і надавати простір для нових наукових відкриттів.

Щодня торкаючись документальних свідчень історичного поступу, ви краще за інших відчуваєте відповідальність перед минулим, сьогоденням і майбуттям. Творений вашою подвижницькою працею потужний інформаційний ресурс дає можливість широкому загалу дослідників національної спадщини поповнювати знання про свій народ і пройдений ним шлях, відчути подих минулого, перейнятися думками і почуттями славетних попередників, відкрити маловідомі сторінки історії.

Переконаний, що ваш професіоналізм, усвідомлення високої відповідальності за доручену справу будуть і надалі запорукою дбайливого збереження та примноження культурних цінностей і документальної пам’яті нашого народу.

Сердечно бажаю всім працівникам та ветеранам архівної справи невичерпної енергії, вдалих пошуків і цікавих знахідок, міцного здоров’я, благополуччя та щастя!”

Фото: ілюстративне

Система Orphus