Ви тут:
Суспільство 

2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством

Міжнародний день боротьби за скасування рабства відзначається щорічно 2 грудня у межах акції “16 днів проти насильства”. Дата обрана не випадково, саме 2 грудня 1949 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції третіми особами.

Дослідники виносять чіткі критерії щодо визначення категорії рабського стану людини по відношенню до навколишнього соціуму, пише dilovamova.com. Це і люди, які були загнані в тому числі і в сексуальне рабство. У категорію рабів входять ті, хто працює з примусу, за борги або проти своєї волі. До рабів, на жаль, належать і ті, хто народився в неволі. Шлюб проти власної волі також підпадає під критерії рабства.

Рабська праця використовується в будівництві та промисловості, риболовецькій галузі та сільському господарстві. Раби до цього часу використовуються зловмисниками в якості домашньої прислуги. Примусова праця приносить зловмисникам 150 мільярдів доларів на рік.

МОП прийняла новий юридично обов’язковий Протокол про примусову працю, який вступив в силу у листопаді 2016 року. Найбільше, сучасне рабство поширюється на африканський континент. За ним – Азія і країни Тихоокеанського регіону. Процеси скасування рабства без широкого міжнародного розголосу, схоже, мають тенденцію повертатися назад.

Нагадаємо, 1 грудня у світі відзначали День боротьби зі СНІДом.

Фото: ілюстративне

Система Orphus