Ви тут:
Медицина Освіта Суспільство Україна 

Зеленський доручив, аби діти медиків, які загинули від COVID-19, навчались за державний кошт

Президент України Володимир Зеленський дав доручення гарантувати можливість дітям медичних працівників, які загинули внаслідок ускладнень від коронавірусної хвороби, здобути вищу освіту за державний кошт.

Зокрема, за дорученням Глави держави вже готується законопроект, згідно з яким такі діти отримають розширені права пільгового вступу до закладів вищої освіти, повідомляє Офіс Президента.

Передбачається, що діти медиків, у яких загинули один або обоє батьків, користуватимуться пільговими правилами вступу нарівні з абітурієнтами, один з батьків яких поліг у зоні проведення АТО/ООС або помер внаслідок хвороби чи каліцтва, отриманих під час бойових дій на Донбасі. Такі абітурієнти матимуть декілька механізмів для отримання вищої освіти державним коштом.

З поширенням в Україні коронавірусної хвороби діти медичних працівників стали вразливішими. В умовах пандемії українські лікарі майже щодня стикаються з ризиками для свого здоров’я або навіть ідуть з життя. Їхні діти втрачають одного з батьків або залишаються круглими сиротами. 

За словами т.в.о Міністра освіти і науки Сергія Шкарлета, діти померлих внаслідок коронавірусу медиків матимуть спеціальні умови вступу.

“Діти медиків, які померли внаслідок коронавірусу, користуватимуться спеціальними умовами вступу нарівні зі вступниками, один із батьків яких загинув у зоні проведення АТО/ООС або помер внаслідок хвороби чи поранень, зазнаних під час бойових дій на Донбасі. Такі особи матимуть декілька механізмів державної цільової підтримки для здобуття вищої та фахової передвищої освіти”, – йдеться у повідомленні МОН.

Державна цільова підтримка для здобуття вищої освіти надається у вигляді:

  • повної або часткової оплати навчання за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів;
  • пільгових довгострокових кредитів для здобуття освіти;
  • соціальної стипендії;
  • безоплатного забезпечення підручниками;
  • безоплатного доступу до мережі Інтернет, систем баз даних у державних та комунальних навчальних закладах;
  • безоплатного проживання в гуртожитку (інтернаті);
  • інших заходів, затверджених Кабінетом Міністрів України.
Система Orphus