Ви тут:
Медицина Освіта Україна 

За два місяці на COVID-19 захворіли 5 215 школярів та 10552 вчителя

З початку поточного навчального року на COVID-19 захворіли 5 215 школярів (або 0,9%), а також 10 552 вчителі. На сьогодні дистанційно працюють 912 закладів освіти.

Про це під час брифінгу повідомив Міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

“Днями у мережі Інтернет з’явилася інформація, що деякі адміністрації шкіл змушують батьків підписувати інформаційну згоду, що заклад освіти не несе відповідальність за розповсюдження COVID-19. МОЗ наголошує, що подібний “документ” не передбачений жодним нормативно-правовим актом, і ніхто не може змусити батьків його підписати”, – повідомив Степанов.

МОЗ ще до початку навчального року розробило детальні рекомендації про проведення навчального процесу в умовах пандемії. Вони розміщені на сайті міністерства. Одна з основних вимог – власник закладу освіти (наприклад, міська рада, об’єднана територіальна громада) несе відповідальність за наявність у медичному пункті безконтактних термометрів, дезінфекторів, антисептиків для рук, засобів індивідуального захисту.

“Відповідальність за дотримання протиепідемічних заходів у закладах освіти лежить саме на їх керівництві. Вони повинні забезпечити регулярну термометрію та ЗІЗ для всіх працівників, а також контроль за дотриманням епідеміологічних правил безпеки. Зокрема, необхідно забезпечити різний час початку та закінчення занять для різних класів та груп, а також перерви у різні часові проміжки. У школі повинна бути розмітка в коридорах. Школярі можуть знаходитись у класах без масок, а приходити, пересуватися та перебувати на перервах – у масках. Відвідування закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти забороняється, коли на самоізоляції через контакт із пацієнтом з підтвердженим діагнозом COVID-19 перебуває більше ніж 50% учнів та персоналу закладу освіти”, – сказав Максим Степанов.

Нагадаємо, Міністерство освіти і науки України пояснило особливості оплати праці педагогів на період карантину. Зокрема, при організації дистанційного навчання вчителі теж отримуватимуть доплати за перевірку робіт учнів, а також за складність і напруженість у роботі. 

Система Orphus