Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

З таким приростом інфікованих невдовзі доведеться обирати, кого лікувати, – Степанов

З приростом захворюваності на коронавірус, зростає й кількість госпіталізованих. За словами очільника МОЗ Максима Степанова, з такою динамікою ліжковий фонд для пацієнтів з COVID-19 дуже швидко закінчиться.

Під час брифінгу Міністр охорони здоров’я Максим Степанов розповів, що з таким приростом інфікованих невдовзі доведеться обирати, кого лікувати. Лише за останній тиждень кількість госпіталізованих в країні зросла майже на 3 з половиною тисячі.

“Загальна кількість госпіталізованих пацієнтів в Україні на сьогодні складає 26 593 особи. Для порівняння, ще 25 жовтня в лікарнях перебувало 23 266 пацієнтів. Тобто за останній тиждень ця цифра збільшилась майже на 3,5 тисячі. Межа української медичної системи наразі – 52 тисячі ліжок, що складає 30% від всього ліжкового фонду країни. При цьому, на початку епідемії максимальна кількість ліжок складала 12 тисяч. У тому випадку, якщо весь ліжковий фонд буде заповнено, МОЗ доведеться ввести відповідні алгоритми щодо “сортування і вибору пацієнта”, – повідомив Степанов.

За його словами, МОЗ ще на початку жовтня пропонувало відповідні зміни до постанови Уряду, яка регулює карантинні заходи в країні. Цими змінами було рекомендовано усім всім суб’єктам господарювання, незалежно від форми власності, по можливості переходити на дистанційну роботу. Також було рекомендовано максимально розмежовувати час початку та закінчення роботи для того, щоб максимально зменшити контакти між людьми.

Система Orphus