Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

З початку року на Полтавщині відкрили понад 78 кримінальних проваджень за фактами систематичного домашнього насильства

25 листопада, у Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, у Головному управлінні поліції Полтавської області обговорили проблемні питання, що виникають в процесі досудового розслідування фактів домашнього насильства.

Правоохоронці визначилися з переліком обов’язкових експертиз і документів, потрібних для обґрунтування вини кривдника, а також з видами найбільш ефективних обмежувальних заходів. Про це повідомляє пресслужба ГУ НП у Полтавській області.

У «круглому столі» взяли участь представники управління превентивної діяльності та слідчого управління поліції Полтавщини, суддя Октябрського районного суду Полтави, працівники Територіального управління судової охорони та Уповноважена з прав людини в діяльності поліції.

Читайте також: 16 днів проти насильства: Полтавщина приєдналась до Всеукраїнської акції

Заступниця начальника управління превентивної діяльності поліції області Жанна Ахіджанян наголосила на необхідності налагодження взаємодії між підрозділами та органами влади в галузі запобігання домашньому насильству.

“Від початку року слідчі поліції відкрили понад 78 кримінальних проваджень за фактами систематичного домашнього насильства (ст. 126-1 Кримінального кодексу України). Понад 60 обвинувальних актів були скеровані до суду”, – зазначила Жанна Ахіджанян.

Суддя райсуду Тетяна Січиокно розповіла про застосування окремих норм законодавства у сфері протидії домашньому насильству. Вона наголосила на необхідності використання можливого «арсеналу» правових заходів стосовно насильників, які систематично кривдять близьких осіб. Зокрема, зауважила на доцільності використання одночасно з покаранням, не пов’язаним з позбавленням волі, таких обмежувальних заходів, як: заборона наближатися до місця проживання постраждалої від домашнього насильства (або перебувати в місці спільного проживання), а також заборона їй телефонувати або надсилати листи (у тому числі електронні).

Читайте також: #Не_мовчи #Не_терпи: до Всесвітнього дня боротьби з насильством над жінками презентували соціальний ролик

Учасники “круглого столу” наголосили на необхідності урегулювання практики призначення такого заходу, як корекційна програма для кривдників. Домовилися про опрацювання механізму застосування цього обмежувального заходу із залученням відповідних фахівців. Таку зустріч запланували провести найближчим часом в межах акції «16 днів проти насильства».

Фото: ГУ НП

Система Orphus Поделиться на fb