Ви тут:

З чого почати вивчення польської мови

Ви хочете вивчити польську мову і не знаєте з чого почати? Головне, що потрібно усвідомити для себе – абсолютно не варто боятися вивчення польської мови. Вона вчиться швидко і, досить легко. За період від трьох до шести місяців можна вийти на хороший розмовний рівень, читати, досить, швидко, непогано писати і, вельми вільно спілкуватися з носіями мови. Знаючи мову, ви будете комфортно себе почувати в Польщі.

Незаперечний факт про польському – це те, що вона, дійсно дуже схожа на українську і російську. Для нас це ближча і зрозуміліша мова на відміну від німецької та англійської, які потрібно вчити багато годин, додаткових слів, артиклів. У польській все утворюється за допомогою закінчень і змін форми самого слова. Тобто, все абсолютно так само як в нашій мові. Більше того, багато правил повторюються. Кілька разів почувши, прочитавши або написавши слово або словосполучення, ви зможете інтуїтивно самостійно будувати подібні словосполучення і пропозиції.

Багато хто починає знайомство з мовою з перегляду передач і фільмів на польській. Це хороший варіант. Але це важкувато. Краще починати з дитячих фільмів, казок, аудіокниг, дитячих пісеньок. Там де текст гранично простий, а вимова повільна і чітка. Це буде хорошим кроком щоб просто звикнути і адаптуватися до цієї мови. Щоб детально вивчити основи, запишіться на курси польської мови в Києві від slavic-center. Великою перевагою даних курсів є той факт, що навчати вас будуть носії мови. Під час карантину заняття проводяться в онлайн режимі. Тут ви зможете удосконалювати свої знання від початкового рівня А1 до вільного володіння нею на рівні В2.

Базою будь-якої мови є алфавіт. Це те, з чого варто починати вивчення мови.

Алфавіт в польській мові латинський. Але деякі букви і буквосполучення мають своє особливе звучання. Вивчати мову по розмовнику складно. Звичайно ж, в розмовнику є транскрипція слів українськими або російськими літерами. Але вони не завжди точно переносять звучання слова з польської мови. Просто тому що нашими буквами не завжди можна транскрибувати польський звук. Тому вчити алфавіт, вимову букв і звуків, починати читати краще під керівництвом носіїв. Коли ви будете знати алфавіт, навчитеся читати і трохи ознайомитеся з самою мовою пора переходити до правил написання. У польському не все пишеться так як і чується. Є певні нюанси, які потребують поглибленого вивчення. Але їх небагато.

Система Orphus