Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Юні радіоаматори Полтавщини взяли участь у Міжнародних змаганнях з радіозв’язку на коротких хвилях

7–8 листопада 2020 року відбулися Міжнародні змагання з радіозв’язку на коротких хвилях – Ukrainian DX Contest 2020.

DX Contest – змагання з радіозв’язку між дальніми кореспондентами, аматорськими радіостанціями, розташованими на значних відстанях від 100 до більше 10 000 км в різних куточках Землі, які щорічно приваблюють тисячі радіаматорів, що входять до міжнародної спільноти International Amateur Radio Union (IARU), повідомляють у Департаменті освіти і науки Полтавської ОДА.

У перекладі з англійської “Міжнародний аматорський радіосоюз” – це міжнародна конфедерація національних аматорських радіоорганізацій, яка дозволяє проводити форум із загальних проблемних питань та колективно представляти питання в Міжнародному союзі телекомунікацій.

Організатор даних змагань – Український контест-клуб.

Під час радіозв’язку (QSO) іноземних радіоаматорів з українськими станціями останні набрали найбільше очок – 10.

Залікових груп (категорій) у змаганнях було багато, але колективна радіостанція UR4HWF Полтавського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді (ОЦНТТУМ) взяла участь у заліковій групі: SINGLE-OP ALL HIGH MIXED (один оператор – всі діапазони – HP (вихідна потужність більше 100 Вт) – MIXed (CW, SSB).

Юні радіоаматори ОЦНТТУМ вперше взяли участь у міжнародних змаганнях, які проводились англійською мовою. Перед змаганнями вихованець гуртка Дмитро Кізілов та керівник гуртка “Юні аматори радіозв’язку” Дмитро Денисюк дистанційно через мережу Інтернет вивчили Регламент змагань та розібрались з правилами використання комп’ютерної програми (контест-програми) для участі у змаганнях.

Колективна радіостанція ОЦНТТУМ працювала лише у трьох аматорських діапазонах: 80, 40 і 20 м (для інших діапазонів потрібно будувати і налагоджувати додаткові антени).

Після підведення підсумків абсолютні переможці в підгрупах будуть нагороджені Дипломами, пам’ятними плакатами або призами спонсорів. Всі учасники контеста (змагань) отримають пам’ятні сертифікати із зазначенням позивного і кількістю набраних очок.

Система Orphus