Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

Європейський тиждень тестування: на Полтавщині четверо людей дізналися про свій “позитивний” статус

Завдяки проведенню Європейського тижня тестування на Полтавщині четверо людей дізналися про свій «позитивний» статус.

Протягом тижня експрес-обстеження проводилися у КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я»,  у травмпункті першої міської клінічної лікарні Полтави, в селі Макухівка Полтавського району, де два дні працювала пересувна амбулаторія БО «Світло надії», повідомляють у КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я».

Проведено близько трьохсот обстежень на ВІЛ та вірусні гепатити.  Завдяки швидкому тестуванню за цей тиждень четверо людей дізналися про те, що вони інфіковані гепатитом С. У однієї людини, разом із гепатитом С, виявлено також ВІЛ-позитивний статус. 

Звісно, це тяжка новина для пацієнтів. З іншого боку – нагода і можливість одразу розпочати боротьбу зі згубним впливом вірусів. Люди отримали шанс одразу після дообстеження розпочати лікування за державною програмою. Вчасне виявлення позитивного статусу та негайне звернення до лікаря дозволить у майбутньому жити повноцінно.

Є міф, що гепатити В і С – хвороби винятково людей із наркотичною чи алкогольною залежністю, представників інших груп ризику. Також побутує міф, що лікування вірусних гепатитів коштує так дорого, що доведеться продати все майно і навіть житло.  

Насправді захворіти на ці інфекції може кожен – і ВІЛ, і вірусні гепатити вже давно вирвалися за межі певних цільових груп населення і «пішли в народ». Проте віднедавна українці мають можливість лікувати вірусні гепатити С і В, ВІЛ-інфекцію держаним коштом. Багато людей досі не знають, що, наприклад, гепатит С можна вилікувати безкоштовно і досить швидко – за 3 місяці чи за пів року. Потрібно лише проявити громадянську свідомість, знайти 15 хвилин часу і пройти тестування на вірусні гепатити та ВІЛ.  

Періодично обстежуватися, щоб не дати вірусам шансу, може кожен. І кожен свідомий громадянин мусить сприйняти, як заклик до дії, основні меседжі Європейського тижня тестування: Не дай вірусам шансу! Зроби тест – зупини віруси! Перевірся на ВІЛ та гепатит С. Гепатит С – виліковний, ліки є!

 

Система Orphus