Ви тут:
Суспільство Україна 

ЄС повністю підтримує створення Кримської платформи, – Еміне Джапарова

Минулого тижня перший заступник міністра закордонних справ України Еміне Джапарова перебувала з робочим візитом в Брюсселі. Увагу вона закцентувала на інформуванню партнерів про ініціативу Кримської платформи і загалом про репресивну політику російських окупантів на українських територіях та в акваторії Чорного моря.

Про це повідомила на своїй сторінці у Facebook Еміне Джапарова.

Перший заступник міністра закордонних справ України  зустрілася із із заступником Генсекретаря – Політичним директором Європейської служби зовнішньої діяльності Енріке Мора, керівником Департаменту Європи і Центральної Азії ЄСЗД Люком Девінєм та депутатом Європарламенту Анною Фотигою, заступницею Генерального секретаря НАТО з політичних питань і політики безпеки Беттіною Каденбах, взяла участь у засіданні Комісії Україна-НАТО. Також завітала до місії Туреччини в НАТО.

“Ми детально обговорили концепцію створення Кримської платформи – міжнародного майданчику, покликаного активізувати зусилля міжнародної спільноти з деокупації Кримського півострова. У цьому зв’язку отримала чіткий сигнал про те, що ЄС повністю підтримує створення Кримської платформи. Енріке Мора також вказав на те, що Євросоюз не залишає без реакції жодне порушення прав людини, яке здійснює окупаційна російська влада в Криму: це стосується затримань громадських активістів, незаконного призову до збройних сил РФ, або ж невизнання «закону Росії про право для іноземців володіти землею в Криму»”, – наголосила Еміне Джапарова.

Окремо в рамках візиту обговорила результати нещодавнього Саміту Україна-ЄС та перспективи активнішого залучення інституційних спроможностей Євросоюзу до політики деокупації Криму та вирішення комплексу питань, пов’язаних із порушенням прав людини в окупованому Криму.

Статус члена Програми розширених можливостей НАТО є додатковим інструментом для поглиблення військової практичної взаємодії з Альянсом та зробить співпрацю України з НАТО ще більш ефективною.

“Ми зацікавлені у розширенні співпраці з Альянсом у сфері Чорноморської безпеки. Нашими пріоритетами є зміцнення спроможностей ВМС України, покращення поінформованості про ситуацію в регіоні, максимальний обмін інформацією та вдосконалення спроможностей України з кіберзахисту. У цьому контексті я запропонувала провести у рамках наступної зустрічі міністрів закордонних справ НАТО (1-2 грудня ц.р.) засідання союзників з Україною і Грузією, присвячене безпеці у Чорноморському регіоні”, – додала Еміне Джапарова.

Фото: Facebook

Система Orphus Поделиться на fb