Ви тут:
Суспільство Україна 

Яку роботу пропонують в Україні та ЄС на мінімальну зарплату

Наприкінці серпня Верховна Рада України прийняла рішення про підвищення мінімальної заробітної плати до 5000 гривень, що відповідає орієнтовно 150 євро. І попри те, що на такі кошти прожити складно, враховуючи усі економічні складові, усе ж серед пошукачів без вищої освіти та вузької спеціалізації попит на роботу із такою платнею завжди є як в Україні, так і за її межами.

Сайт для пошуку роботи Jooble проаналізував пропозиції про роботу з мінімальною зарплатою на своєму сайті в Україні та ще в ряді європейських країн: Словенії, Португалії, Польщі, Литві, Чехії, Угорщині, Латвії та Болгарії.

Згідно даним Eurostat (статистичної служби Європейського Союзу) наразі в перелічених країнах встановлені такі мінімальні зарплати:

Словенія: €941
Португалія: €741
Польща: €611
Литва: €607
Чехія: €575
Угорщина: €487
Латвія: €430
Болгарія: €312
Україна: €150

Так, в Україні найбільше пропозицій про роботу на мінімальну зарплату, встановленою законодавством, наразі доступно для вантажників, фасувальників, промоутерів, підсобників та двірників. Що ж стосується європейських країн, на мінімальну зарплату локальні роботодавці шукають дещо інших працівників. Згідно даним Jooble, на мінімальну зарплату у перелічених країнах можна влаштуватись на таку роботу:

Словенія: будівельник, вантажник, оператор на виробництво харчових продуктів, пакувальник.

Португалія: касир, адміністратор, рецепціоніст, розподілювач товару, продавець.
Польща: секретар, працівник на мийку, кладівник, продавець, електрик.
Литва: столяр, працівник друкарні, автомеханік, мебляр, бетонщик.
Чехія: прибиральниця, оббивальник м’яких меблів, різнороб та складальник електричних компонентів на виробництво.
Угорщина: оператор на виробництво, прибиральник, інженер/технік, верстатник, маляр.
Латвія: електромонтер, сантехнік, працівник на ферму, бетонщик, обвалювальник мяса.
Болгарія: хатня працівниця, асистент вихователя в ясельну групу, охоронець.
Нагадаємо, нещодавно Jooble провів опитування серед пошукачів, яке виявило оптимальну, на їхню думку, віддаленість роботи від дому, завдяки які можна тримати баланс між роботою та власними потребами. 

Довідка про Jooble
Jooble − це один із найбільших сайтів для пошуку роботи в Україні та світі, що входить в ТОП-3 найпопулярніших ресурсів з працевлаштування. Сьогодні за допомогою Jooble люди знаходять роботу в 71 країні світу.

Система Orphus