Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Які “доступні ліки” безоплатні, а які з невеликою доплатою: перелік

За програмою «Доступні ліки» пацієнти можуть безоплатно чи з невеликою доплатою отримати ліки для лікування серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми та цукрового діабету ІІ типу.

На сьогодні в програмі 264 лікарських засоби. Серед них 85 пацієнт може отримати безоплатно, решту – з незначною доплатою, повідомляють у НСЗУ.

Щоб побачити, які “Доступні ліки” повністю безоплатні, а які – з доплатою, завантажте актуальний Реєстр на сайті НСЗУ.  Проскрольте до самого кінця сторінки, а далі перейдіть за посиланням, щоб завантажити список ліків у форматі exсel.

У табличці ви побачите: 

назву діючої речовини (міжнародну непатентовану назву) та торговельну назву лікарського засобу (стовпці №2 та №3);
 форму випуску та дозування (стовпці №4 та №5);
 кількість одиниць лікарського засобу в одній споживчій упаковці (стовпець №6);
 назву та країну виробника ліків (стовпець №8);
 суму доплати за упаковку (стовпець №16) та іншу інформацію.

Пояснюємо на прикладі:

Припустимо, ваш лікар виписав електронний рецепт на лікарський засіб “Амлодипін”, таблетки 5 мг у кількості 60 таблеток на два місяці. Зазвичай ви віддаєте перевагу певному виробнику ліків. Отож, у завантаженому списку ліків у стовпці №2 потрібно знайти міжнародну непатентовану назву “Амлодипін”, далі, у стовпці №3, – необхідне торговельне найменування, у стовпці №5 – дозування 5 мг. Тоді у стовпці №16 дивитесь на суму доплати за упаковку – наприклад, 20,99 грн.

Оскільки це сума доплати за одну упаковку, яка містить 30 таблеток (стовпець №6), а лікар виписав 60 таблеток, тобто дві упаковки, то множимо 20,99 грн на 2 упаковки. Відтак сума доплати у цьому випадку складає 41,98 грн за дві упаковки.

До речі, в аптеці ви можете оплатити трохи менше, ніж 41,98 грн (в залежності від роздрібної ціни за упаковку в конкретній аптеці), але ніколи – не більше, ніж 41,98 грн за дві упаковки лікарського засобу цього виробника.

“Якщо ж бажаєте отримати безоплатний лікарський засіб за таким рецептом, то потрібно у завантаженому списку ліків у стовпці №2 знайти міжнародну непатентовану назву “Амлодипін”, у стовпці №5, дозування 5 мг, а у стовпці №16 – усі комірки із сумою доплати в 0,00 грн. Далі у комірці №6 знаходите ті кількості лікарського засобу, які кратні 30 (на прикладі даного рецепту це 30 та 60 таблеток) та обираєте будь-яке торговельне найменування лікарського засобу із списку”, – зазначають у НСЗУ.

Система Orphus