Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

Як правильно тримати дитину під час вакцинації: поради педіатра

Педіатри Полтавщини розповіли, що одним з важливих моментів процесу вакцинації є правильна фіксація дитини.

“Якщо дитина правильно зафіксована, це зменшує ризик неправильної техніки введення вакцини і, відповідно, знижує небажані післявакцинальні реакції. Дитина, яка може несподівано струснути ніжкою чи ручкою, призведе до неправильної траєкторії голки в руках медичної сестри, і відповідно, до неправильного куту ін’єкції”, – зазначають педіатри.

Та наголошують , що фіксувати дитину повинні батьки, не медична сестра. По-перше, незнайомі люди лякають дитинча, по-друге, у медичної сестри мають бути вільні руки для виконання маніпуляції.

Для дітей грудного віку можливе 2 положення під час вакцинації.

Перше. Малюк лежить на сповивальному столику, мати вивільняє стегна від одягу, і міцно тримає однією рукою ніжки, а іншою-ручки. При цьому вільне як одне, так і інше стегно для введення декількох вакцин.

Друге. Мати сидить, а дитина лежить у неї на руках, животиком до мами. Мати ніби обіймає малюка, охоплюючи своєю рукою його, а іншою рукою притискає ніжки. В такому положенні може бути доступне для ін’єкції як стегно, так і плече (для дітей старше 12 міс).

Для дітей дошкільного віку кращим положенням є варіант, коли дитина сидить у мами на колінах, при цьому ніжки її мати затискає між своїми ногами, а руками охоплює її тулуб, притискаючи руки дитини. При цьому вивільняється плече. Якщо дитина сидить спиною до мами, то вивільняються обидва плеча.

Підлітки та дорослі вакцинуються в сидячому положенні, небажано робити щеплення стоячи, для попередження емоційної втрати свідомості. Такий вид післявакцинальної реакції зустрічається у особливо вразливих дітей.

Система Orphus