Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Як правильно повернутися до нормального життя та роботи після COVID-19, – порадили лікарі

Лікарі наполягають — пацієнтам, які перехворіли на коронавірус, потрібен додатковий час, щоби почати працювати повноцінно.

Відсутність сил, головний біль та стан, коли навіть до роботи дійти важко — все це наслідки хвороби. Психологи додають: часто людей, які перехворіли, можуть цькувати або оминати колеги, бо не знають про недугу достатньо і бояться, повідомляє greenpost.ua.

Наталія Шевчук — сімейна лікарка, яка допомагає пацієнтам долати коронавірус ще з березня. Вона каже: чи можна йти на роботу — вирішує тільки лікар, і роботодавець не має права впливати.

Шевчук наголошує, що в людини, яка перехворіла, вже була атака на імунітет. Вона вразлива до інших інфекцій — до грипу, до ентеровірусу, респіраторних вірусів. Закритий лікарняний ще не означає, що з’явилися сили працювати, або бодай дійти до роботи.

Психологиня Олександра Литвинчук радить: щоб колеги та друзі не боялися вас після одужання від коронавірусу, поясніть їм популярно — ви вже безпечні.

Ще фахівці просять не намагатися одразу “звернути гори” на роботі. Людині варто сказати своєму роботодавцю, що у наступні кілька тижнів вона слабші, аніж зазвичай, тому на неї не треба одразу звалювати усю роботу. І головне — не докоряти за цю слабкість самому собі.

фото ілюстраційне

Система Orphus