Ви тут:
Р Суспільство 

Як дбати про варильні панелі AEG

Плита – визнаний помічник на кухні. Але зараз з’явились і здобули популярність окремі варильні поверхні та вбудовані духовки, які дають можливість зібрати кращу комбінацію з усім необхідним функціоналом. Сьогодні можна зустріти панелі, зроблені з різних матеріалів (склокерамічні, емальовані або з нержавіючої сталі), але всіх їх об’єднує необхідність у догляді.

Про те, як підтримувати кухонну побутову техніку в гарному стані, ми дізнались від експертів компанії AEG.

Емальована сталь

Варильні панелі AEG з цього матеріалу найдавніші, але й найбільш популярні. До їх безперечних переваг відносяться довговічність і доступна ціна. Крім того, такі поверхні можуть запропонувати вибір з декількох колірних рішень.

Що стосується чищення та догляду, для цього можна використовувати як професійні, так і “народні” засоби.

До числа найпопулярніших відносяться:

засіб для миття посуду. Але тільки не абразивний – такі речовини можуть залишити подряпини;
сода, оцет, а також содово-оцтові та содово-мильні розчини;
гірчичний порошок;
сольові склади.

Зроблені з емальованої сталі варильні поверхні AEG слід чистити з урахуванням наступних рекомендацій:

перед тим, як проводити повну чистку плити, не забудьте її вимкнути від газо- або електропостачання;
знімні елементи, такі як решітка або ручки, слід чистити окремо від панелі;
перед миттям переконайтеся, що на ній не залишилися частинки їжі;
якщо утворився скол, його можна усунути за допомогою рідкої термостійкої емалі. Але попередньо покрийте скотчем неушкоджену частину.

Нержавіюча сталь

Електрична або газова варильна панель, що виконана з нержавіючої сталі, більш стійка до пошкоджень та подряпин, проте абразивні речовини тут теж використовувати не слід.

Експерти компанії AEG рекомендують замість них застосовувати професійні спреї або кремоподібні речовини для легких і більш істотних забруднень відповідно. З народних засобів добре зарекомендували себе сода, оцет, сік лимона та порошок з активованого вугілля.

Інструкція по очищенню плити досить проста та складається з 5 етапів:

приберіть залишки їжі;
протріть поверхню вологою серветкою;
нанесіть миючий засіб. Якщо використовуєте спрей, можна відразу приступати до очищення, а якщо кремоподібний засіб – дайте йому 30 хвилин на виведення серйозних забруднень;
ретельно вимийте речовину за допомогою води;
наостанок протріть панель насухо паперовим рушником.

Склокераміка

Ці варильні поверхні зручні не тільки в експлуатації, але й в догляді. Оскільки вони не мають решіток та інших знімних елементів, їх можна чистити в будь-який момент. Наприклад, якщо під час приготування “втекло” молоко, ви можете видалити його за допомогою пластикового скребка, не чекаючи, поки панель охолоне. Але проводити повноцінне очищення миючими засобами можна лише коли вона вимкнена, а її зони нагрівання мають кімнатну температуру. Окрім спеціальних речовин, часто застосовують соду, склоочищувач і навіть зубну пасту.

Всі сучасні варильні панелі досить прості у догляді та не вимагають спеціальних навичок або засобів. Тож для підтримування їх гарного вигляду достатньо мильного розчину, оцту чи соди.

Система Orphus