Ви тут:

Види риштування та його використання

Риштування застосовується практично на всіх будівельних майданчиках світу. Риштування поділяють на фасадне, модульне та баштове. Існують різні його модифікації, такі як риштування на сходах, котре використовується для монтажних робіт покрівлі, димоходу. Внутрішні оздоблювальні роботи також неможливо уявити без переносного будівельного риштування.

Риштування Укр Стандарт надійно захистить будівельників, полегшить їм ремонтні, мулярські, штукатурні та фарбувальні роботи, а також стане у пригоді при установці, ремонті та навішуванні даху.

Фасадне риштування

Найпоширенішим є фасадне риштування. Воно використовується при різних фасадних роботах, для яких не важлива незначна зміна висоти. Це фарбування, штукатурення фасадів; ремонт балконів. Для покрівельних робіт на фасадному риштуванні встановлюють верхню площадку, таким чином забезпечується безпека при виконанні підвісних робіт на даху.

Фасадне риштування складається з бічних каркасів. Це рами, з’єднані горизонтальними та структурно підсилюючими діагональними елементами. Фасадне каркасне риштування можна розмістити на рівній стіні або трохи далі від неї на потрібній відстані.

Класифікація риштування за навантаженнями та призначенням

  • 1-й клас. Подібне до будівельного риштування 2-го класу, але зі зменшеним навантаженням на опори. Для огляду та робіт із використанням легкого робочого обладнання без розміщення матеріалів.
  • 2-й і 3-й класи. Для огляду та робіт без використання матеріалів, відмінних від тих, що застосовуються для безпосередніх робіт, таких як фарбування, лакування, герметизація, шпаклівка тощо.
  • 4-й і 5-й класи. Для мулярських робіт.
  • 6-й клас. Риштування, призначене для мулярських робіт з використанням великої кількості важких матеріалів.

Монтаж риштування

Спочатку розробляють проект риштування, який визначає, як воно буде монтуватися та як буде забезпечена його стабільність. У більшості випадків стійкість риштування, особливо на великій висоті, забезпечується кріпленням його до стіни. Риштування прикріплюється за допомогою спеціальних анкерних колін: кронштейни кріпляться до риштування, а анкерний болт із петлею — до стіни.

Основна вимога полягає в тому, щоб чотири секції мали принаймні одне анкерне кріплення. Додаткові анкерні кріплення також використовуються для боків риштування, особливо якщо ширина і висота риштування досить значні.

Система Orphus