Ви тут:
Суспільство 

Вибори США: Байден лідирує, але голоси ще рахують

Кандидат від демократів Джо Байден збільшує відрив у президентських перегонахі запевняє, що виграє вибори. Проте Дональд Трамп також зберігає шанси на успіх.

Як повідомляє ВВС Україна, станом на ранок 5 листопада за Києвом, за даними ВВС, Байден отримує 243 голоси вибірників проти 214 голосів у чинного президента США та кандидата від республіканців Дональда Трампа.
Для перемоги один із кандидатів має отримати принаймні 270 із 538 голосів вибірників. Підрахунок у ключових – так званих “хитких” штатах – досі триває.

Читайте також: Байден випереджає Трампа у шести штатах

У ключових штатах голоси рахуватимуть щонайменше пів доби, а у деяких штатах треба опрацювати ще сотні тисяч бюлетенів, якими проголосували поштою.

Вважається, що більшість голосів поштою можуть відійти Джо Байдену.
У деяких штатах, зокрема Неваді, остаточний підрахунок поставили на паузу і відновлять аж ввечері 5 листопада за Києвом.

Проте впливові американські ЗМІ, які ведуть підрахунок вибірників, вже повідомляють про більший відрив Байдена. Зокрема, Fox News дає 264 на 214, а CNN – 253 на 213.

Вночі у США прокотилась хвиля протестів з вимогою чесного підрахунку.
Досі важко спрогнозувати результати у кількох “хитких” штатах. Зокрема, підрахунок триває в Аризоні, Неваді та Джорджії.

У Джорджії попередньо лідерство утримує Трамп, в Аризоні та Неваді – Байден.

Система Orphus