Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Вцілілі вітражі Нотр-Дама пропонують замінити роботами сучасних художників

Архієпископ Парижа Мішель Опті виступив з пропозицією про заміну вцілілих після пожежі в Нотр-дамі вітражів на роботи сучасних художників. 

Про це повідомляє 112.ua з посиланням на Le Parisien.

Зокрема, мова йде про вітражі, створені за ескізами реставратора Ежена Віолле-ле-Дюка в 1850-х роках, які не постраждали під час пожежі навесні 2019 року. Архієпископ запропонував замінити частину цих вітражів на твори сучасних художників. За його словами, замість цих вітражів можуть з’явитися роботи сучасних авторів.

До того ж, архієпископу Парижа належить ініціатива про створення комісії з розробки майбутнього інтер’єру Нотр-Дама. Він запропонував додати Нотр-Даму сучасний стиль, встановивши дизайнерські лавки з підсвічуванням і зробити сучасні Гардероби і туалети для відвідувачів.

“Нагадаємо, пожежа в соборі Нотр-Дам сталася 15 Квітня 2019 року. Вогнем було знищено шпиль та покрівлю собору, а також пошкоджено інтер’єр, верхні стіни та вікна. Площа перед собором була закрита через забруднення свинцем, який містився в Елементах покрівлі. Рівень концентрації цього небезпечного хімічного елемента навколо собору перевищував допустимі значення в кілька разів”, – йдеться у повідомленні.

Фото: Reuters

Система Orphus