Ви тут:
Суспільство 

Вперше за 84 роки: Netflix може побити рекорд по числу номінацій на «Оскар»

Сервіс може увійти в історію американської премії «Оскар» як студія з найбільшою кількістю картин, номінованих в категорії «Кращий фільм».

Про це повідомляє Variety.

Рекорд належить кінокомпанії Metro-Goldwyn-Mayer (MGM), чиї п’ять картин потрапили в головну номінацію в 1937-му році. Одна з них – «Великий Зігфелда» – отримала статуетку.

В 2021 році Netflix може обійти цей рекорд, вважає автор статті, оскільки пандемія затьмарила ряд кінопрем’єр, в той час як сервіс випустив велику кількість потенційних номінантів на «Оскар».

Найбільші шанси потрапити в головну категорію премії, за версією видання, є у біографічній драми Девіда Фінчера «Манк» і фільму Аарона Соркіна «Суд над чиказькою сімкою».

Читайте також: Новий серіал Netflix лише за 28 днів став найкращим у 2020 році

У «Ма Рейні: Мати блюзу» також високі шанси на отримання номінації, при цьому критики впевнені, що недавно померлий виконавець головної ролі Чедвік Боузман має можливість бути відзначеним в категорії «Кращий актор».

Разом з цим не виключено, що на головну нагороду вечора будуть претендувати фільми «Випускний» з Ніколь Кідман і Меріл Стріп, «П’ятеро однієї крові» Спайка Лі і «Опівнічні небо» Джорджа Клуні.

Раніше Американська кіноакадемія змінила правила відбору фільмів на премію «Оскар» в 2021 році з-за ситуації з коронавірусів в світі.

Крім того, варто відзначити, що 2021 рік стане останнім, коли кількість номінантів в категорії «Кращий фільм» може варіюватися від п’яти до 10 картин. З 2022 року в головній номінації будуть представлені рівно 10 кінострічок.

Система Orphus