Ви тут:
Медицина Суспільство 

ВООЗ закликає країни на новорічні свята не пом’якшувати карантин

У Всесвітній організації охорони здоров’я закликають країни не пом’якшувати карантин під час новорічних свят, а громадян виважено приймати рішення, чи проводити сімейні зустрічі.

Про це інформує УП.

“Якщо в країні немає необхідної інфраструктури, і влада не в змозі відстежувати контакти людей, які заразилися, та ізолювати їх, то послаблення призведуть до різкого зростання кількості заражень”, – зазначив виконавчий директор програми ВООЗ з надзвичайних ситуацій в області охорони здоров’я Майкл Раян.

Глава підрозділу ВООЗ із нових хвороб і зоонозів Марія Ван Керхове зауважив, що: ризик нижчий або вищий, але ризик є

“Це неймовірно складно, тому що особливо під час відпустки… ми дійсно хочемо бути з сім’єю, але в деяких ситуаціях важке рішення не проводити сімейні зібрання – найбезпечніший варіант”.

Представники ВООЗ наголошують, що уникати сімейних зібрань буде “найбезпечнішим” на Різдво.

Також вони відзначили, що уряди країн повинні збалансувати економічні та соціальні обмеження у святковий період, бо надто суворі заборони можуть стати причиною протестів.

На думку Керхове, кожна людина вирішить для себе, чи може вона потенційно занести вірус до будинку родичів із групи ризику.

Вона припустила, що цьогоріч віртуальне святкування може бути кращим рішенням: “Навіть якщо ви не можете святкувати разом в цьому році, ви можете знайти способи відсвяткувати, коли все це закінчиться”.

Система Orphus