Ви тут:
Медицина Суспільство 

ВООЗ рекомендує не лікувати “Ремдесивіром” хворих на COVID-19

20 листопада Всесвітня організація охорони здоров’я заявила, що препарат “Ремдесивір” не має важливого ефекту в лікуванні від коронавірусу.

Про це йдеться в заяві експертів Групи з розробки приписів ВООЗ від 20 листопада, інформує Еспресо.

Експерти організації стверджують, що немає доказів на основі наявних наразі даних, що “Ремдесивір” покращує важливі для пацієнта показники.

Сполучені Штати, Європейський союз та десятки інших країн раніше надали тимчасове схвалення на застосування препарату фармацевтичної компанії Gilead Sciences. Це сталося після того, як перші дослідження показали, що “Ремдесивір” може скоротити час відновлення госпіталізованих пацієнтів із коронавірусом.

Зокрема, препаратом “Ремдесивір” лікувався чинний президент США Дональд Трамп, у якого діагностували COVID-19 у жовтні.

За словами експертів ВООЗ, нові рекомендації лікарям базуються на даних від рандомізованих досліджень за участю понад 7 тис. пацієнтів, госпіталізованих із коронавірусною хворобою.

Висновки показали, що “Ремдесивір” не має значущого ефекту на зниження смертності, потреби в штучній вентиляції легень, скорочення часу одужання та інші чинники.

Позаяк “Ремдесивір” вводять внутрішньовенно, а тому його застосування дороге та складне, експерти “вважали за відповідальне продемонструвати докази ефективності, що не встановлено наявними наразі даними”.

Система Orphus