Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

В Управлінні Держпраці Полтавщини розповіли, чи має право на пільгову пенсію муляр

Відповідно ст.114 Закону України «Про загальообов’язкове державне пенсійне страхування» право на пенсію за віком на пільгових умовах незалежно від місця останньої роботи мають особи, які працювали на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за  Списком № 1  та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за  Списком № 2  виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць.

Чи має право на пільгову пенсію робітник за професією муляр, інформує Головний державний інспектор Управління Держпраці у Полтавській області Гаркава Н.В.

За розділом XXVII «Будівництво» Списку № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 червня 2016 р. № 461, право на пенсію за віком на пільгових умовах мають муляри, зайняті в бригадах мулярів і в спеціалізованих ланках мулярів комплексних бригад.

Згідно п.2 Порядку застосування Списку № 1 і № 2, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики від 18.11.2005 № 383 та зареєстрованого в мінюстиції України 1 грудня 2005 р. за N 1451/11731, під повним робочим днем слід уважати виконання робіт в умовах, передбачених Списками, не менше 80 відсотків робочого часу, установленого для працівників даного виробництва, професії чи посади, з урахуванням підготовчих, допоміжних, поточних ремонтних робіт, пов’язаних з виконанням своїх трудових обов’язків.

 Тобто, підставою для призначення пенсії за віком на пільгових умовах є: наявність професії (посади) та виробництва в конкретному Списку та підтвердження відповідних умов праці працівника за результатами атестації робочих місць за умовами праці впродовж повного робочого дня (не менш ніж 80%), установленого для такого виробництва, робіт, професій та посад.

Відсутність хоча б однією з цих умов не дає права працівникові на таку пенсію.

Система Orphus