Ви тут:
Освіта Суспільство Україна 

В українських вишах планують викладати кібербезпеку, – МОН

Нові освітні програми з кібербезпеки в українських вишах мають базуватись на міжнародних стандартах сертифікації та передбачати більш практичні елементи навчання.

Про це заявили учасники віртуального круглого столу “Вища освіта з кібербезпеки в Україні”, який відбувся 19 листопада  за участі заступника Міністра освіти і науки України Артура Селецького, інформують у пресслужбі МОН.  

Міжнародні та українські представники державного й приватного секторів та академічної спільноти обговорили під час заходу питання, зокрема, важливості підготовки фахівців з кібербезпеки, необхідності посилення наявних і створення нових освітніх програм у цій галузі, а також перепідготовки викладачів.

“Попри динамічне зростання ІТ-сектору, українські компанії постійно стикаються з браком кваліфікованих та досвідчених фахівців з інформаційної безпеки, в тому числі й кібербезпеки. Як свідчать роботодавці, випускникам цієї спеціальності часто бракує спеціалізації чи практичних навичок. Тому сьогодні потрібно переглянути наявні освітні програми та запровадити більш сучасні підходи в навчанні. Крім того, що ми маємо вдосконалити систему підготовки студентів, важливо й забезпечити їх успішну адаптацію до професійної діяльності, і це потребує постійного контакту з професійної спільнотою. Тож ми відкриті до співпраці і готові оперативно реагувати на ініціативи”, – зазначив Артур Селецький. 

Набути фахових компетенцій і попрактикуватися в умовах, максимально наближених до реальних кіберзагроз, студентам можуть допомогти, наприклад, віртуальні лабораторії для моделювання процесів в інформаційній безпеці та кібербезпеці. Також у нагоді можуть стати різні моделі корпоративного партнерства, зокрема стажування на виробництві та дуальна форма навчання.

Організатором обговорення став проєкт USAID “Кібербезпека критично важливої інфраструктури України”, у межах якого планується реалізація низки заходів, що сприятимуть розвитку нових талантів та нарощуванню потенціалу фахівців, які вже працюють у напрямі кібербезпеки в Україні.

“Як ми всі знаємо, Україна стикається з постійними кіберзагрозами, і багато таких атак спрямовані на критичну інфраструктуру України. Цей захід є важливою віхою в процесі трансформації української освіти з кібербезпеки та посилення спроможності України захищати себе від кіберзагроз”, – наголосив директор Офісу економічного зростання Місії USAID в Україні та Білорусі Фархад Гауссі.

Також у межах проєкту USAID планується напрацювати нові підходи до викладання дисциплін за спеціальністю “Кібербезпека”. Для цього близько 300 викладачів із щонайменше 12 українських вишів пройдуть навчання у закордонних організаціях, які працюють у сфері кібербезпеки.

Система Orphus