Ви тут:
Суспільство ТОП-новина Україна 

В Україні запровадили карантин вихідного дня: рішення Уряду

11 листопада на засіданні Уряду прийняли рішення про запровадження в Україні карантину вихідного дня.

За словами Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, економіка України не витримає повного локдауну, який зараз запроваджують у багатьох країнах Європи. Натомість, шукають інший варіант стримання розповсюдження коронавірусної інфекції.

“Десятки країн Європи з потужними медичними системами запроваджують нові локдауни. Великобританія, Франція, Італія, Польща, Німеччина, Чехія — всі вони йдуть на посилення карантинних заходів, щоб розірвати ланцюг захворюваності. Економіка України не витримає повного локдауну. Саме тому Уряд та МОЗ, разом з епідеміологами, аналітиками, представниками бізнесу почали шукати збалансований варіант додаткових карантинних обмежень. Міністерство охорони здоров’я розробило зміни до постанови №641, які передбачають запровадження в Україні “карантину вихідного дня”, – повідомив Прем’єр-міністр.

Це означає посилення карантинних обмежень у неробочі дні – суботу та неділю. Тобто, з 00:00 суботи до 00:00 понеділка не працюватимуть ТРЦ, заклади культури, забороняють проведення розважальних заходів. В цей час продовжуватимуть працювати продуктові магазини, аптеки (і ветеринарні також), транспорт, автозаправки, пошта. Що стосується закладів громадського харчування – кафе, ресторанів – вони зможуть працювати лише на виніс.

Карантин вихідного дня запроваджують вже з найближчих вихідних – 14-15 листопада – і діятиме до 30 листопада.

“У нас досить напружена ситуація з COVID-19. Ліжка заповнюються в геометричній прогресії. Найкращий спосіб – застосування повного локдауну не менш, ніж на 3 тижні. Але спираючись на розрахунки Мінекономіки, Мінфіну, ми не в змозі витримати повного локдауну. Тому знаходимо баланс з точки зору і збереження здоров’я, і надання медичної допомоги всім людям, і запровадження протиепідемічних заходів. Головна мета цих заходів – максимально розірвати ланцюг передачі хвороби. Це можливо лише за рахунок зменшення контактів між людьми. Як наслідок – зменшення хворих. Також зменшується навантаження на медичну систему й уникаємо колапсу медичної системи”, – зазначив Міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Президент України Володимир Зеленський вважає, що введення карантину вихідного дня допоможе уникнути жорсткого локдауну.

У свою чергу, Міністерство культури не підтримує введення карантину вихідного дня. Міністр культури Олександр Ткаченко вважає, що через це сотні тисяч працівників сфери культури та креативних індустрій можуть залишитись без роботи.

“Нові обмеження неприємні та болісні для багатьох представників бізнес-спільноти, що зайняті у ресторанній, розважальній та культурній сферах. Уряд готовий підставити плече, аби підтримати наших підприємців під час посиленого карантину вихідного дня”, – повідомив Денис Шмигаль.

Таким чином, планують відновити й розширити програми щодо компенсації частини зарплат робітників у зв’язку з простоєм, а також можливість застосування механізму визнання “карантину вихідного дня” форс-мажорною обставиною.

Система Orphus