Ви тут:
Культура Суспільство 

В Україні створили онлайн-виставу з використанням 3D-технологій

Через запровадження в Україні карантину вихідного дня не треба відмовлятися від усіх культурних заходів. Тепер цікаво провести дозвілля можна за допомогою смартфона чи комп’ютера, не витрачаючи на це коштів. Головне — мати якісне підключення до інтернету. 

З 17 до 26 листопада включно в межах інноваційного артпроєкту “Театр 360 градусів” кожен зможе переглянути відеоверсію театральної вистави “Камінний господар” з інтеграцією в неї 3D-копій акторів і декорацій, пише журнал “Elle”.

“Камінний господар” — це вистава Київського академічного драматичного театру на Подолі на основі поетичної драми Лесі Українки в інтерпретації українського режисера Івана Уривського.

Цей проєкт створили Даша Малахова та Наталія Чижова, які хочуть зробити театр доступним для кожного українця.

“Тепер театр можна відвідувати онлайн — зі свого смартфона або комп’ютера, не виходячи з дому. Поки діти сплять, ви з чоловіком зможете сходити на виставу! Я хочу, щоб люди полюбили театр онлайн, а тоді прийшли до нього. До того ж так ми зможемо в десятки разів розширити аудиторію, яка побачить роботу великої творчої команди”, — розповіла Даша Малахова.

Весь процес і закулісся створення диджитал-проєкту можна побачити у Making-of — серії коротких документальних фільмів, які доступні на YouTube-каналі проєкту.

Відеоверсія театральної вистави покаже глядачеві те, що він може не помітити, переглядаючи її в театрі. Акценти на важливих деталях, потрібний ракурс і хореографія камер дозволять заглибитися у почуття героїв.

Режисурою 3D-анімації займалася команда Deep 3D Studio, за знімання 1,5-годинного спектаклю у театрі, що тривало дві доби, відповідали Strumer Production, а партнером щодо менеджменту проєкту виступила Plombir Event Company.

“Унікальність проєкту полягає в його інноваційності. Вперше в Україні (а може, й у світі) в театральний спектакль будуть впроваджені 3D-копії акторів. Технологія, яку використовують у Голлівуді, покаже все те, що не можна передати словами. А це багато чого варте”, — поділилися Валентин Кондратюк, режисер відеоверсії, й Андрій Компанієць, режисер 3D-анімації.

10 перших вистав будуть безкоштовними. Щоб отримати квитки, треба зареєструватися на сайті проєкту. Перший онлайн-показ відбудеться 17 листопада, а подальші онлайн-вистави проходитимуть щодня до 26 листопада включно. Для перегляду можна обрати зручний час: 17:00, 19:00 чи 21:00. За анонсами та новинами проєкту стежте на офіційній Facebook-сторінці Театр 360 градусів.

Система Orphus