Ви тут:
Суспільство Україна 

В Україні стартував третій конкурс наукових студентських робіт на тему Революції Гідності

15 листопада, у день народження Героя Небесної Сотні Сергія Кемського, розпочали приймати заявки на ІІІ Всеукраїнський конкурс наукових робіт на тему Революції Гідності.

Про це повідомили у Національному меморіальному комплексі Героїв Небесної сотні – Музеї Революції гідності.

“Свою програмну статтю “Чуєш, Майдане?” в “Українській правді” 19 грудня 2013 року політолог Сергій Кемський завершив словами: “докорінні зміни в суспільстві ніколи не здійснюються без зусиль тисяч і тисяч людей, які вирішили жити по-іншому”. За два місяці він приєднався до Небесної Сотні. Нині ж його візію змін в Україні втілювати його наступникам. Саме для цього ми заснували конкурс наукових студентських робіт імені Героя України Сергія Кемського, щоб залучити молодь до глибокого аналізу різних аспектів нашого революційного досвіду, до усвідомлення уроків Майдану та героїзму його подвижників, а отже, продовження естафети боротьби за наші цінності, нашу землю й наше майбутнє”, – сказав генеральний директор Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музея Революції Гідності Ігор Пошивайло.

До участі у конкурсі запрошують студентів та аспірантів вищих навчальних закладів усіх спеціальностей для написання досліджень про Революцію Гідності, вивчення її історії, особливостей, здобутків, значення та впливу на різні сфери політичного, суспільного й культурного життя.

Теми конкурсних робіт:

 • соціальний, політичний, політологічний, ідеологічний, культурологічний, мистецтвознавчий, етнологічний, музеологічний, релігійний, філософський аспекти Революції Гідності;
 • соціологія та історія Революції Гідності;
 • Революція Гідності у контексті міжнародної політики;
 • регіональні особливості протестів Революції Гідності;
 • дослідження ініціатив і громадського досвіду Майдану;
 • повсякденне життя та побут Майдану;
 • пропагування й інформаційна політика протестного руху;
 • мистецтво та творчість Майдану;
 • Революція Гідності в контексті протестних рухів світу;
 • дослідження персоналій Героїв Небесної Сотні, поранених, активістів і волонтерів Майдану;
 • політика пам’яті й комеморативні практики Майдану.

Перший етап приймання заявок на участь у конкурсі триватиме до 3 січня 2021 року. Подати заявку можна за посиланням. Заявка має містити тему дослідження, анотацію, інформація про автора.

Дедлайн приймання: 3 січня 2021 року. Дедлайн розгляду: 25 січня. Надсилання запрошень до участі у другому етапі: 1 лютого.

Після цього починається другий етап, роботи приймаються до 31 березня 2021 року включно. Оцінювання робіт та визначення переможців проходитимуть із 1 до 25 квітня. Оголошення переможців і церемонія нагородження відбудуться між 26 квітня та 16 травня 2021 року.

Переможці отримають грошові призи: 4 тисячі гривень за ІІІ місце, 7 тисяч гривень за ІІ місце та 15 тисяч гривень за І місце.

Ознайомитися з Положенням про ІІІ Всеукраїнський конкурс наукових студентських робіт на тему Революції Гідності можна за посиланням.

Система Orphus