Ви тут:
Суспільство Україна 

В Україні розробили нові вимоги до благополуччя сільськогосподарських тварин

Мінекономіки пропонує затвердити нові вимоги до благополуччя сільськогосподарських тварин під час їх утримання. Про це йдеться у проєкті наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України «Про затвердження Вимог до благополуччя сільськогосподарських тварин під час їх утримання».

Документом встановлюються мінімальні вимоги до благополуччя сільськогосподарських тварин під час їх утримання, включаючи відгодівлю та догляд за ними, повідомляють у Мінекономіки.

Вимоги будуть поширюватися на всі види сільськогосподарських тварин. Цим же проєктом наказу передбачено встановлення додаткових спеціальних вимог для:

бройлерів;
курей-несучок;
свиней;
телят.
Заступник Міністра Сергій Глущенко зазначив, що затвердження вимог сприятиме поширенню в Україні практики гуманного поводження з сільськогосподарськими тваринами, покращенню умов їх утримання, збереженню їх здоров’я, зменшенню ризиків їх травмування і страждання.

Зокрема, передбачається встановити:

гарантовані мінімальні площі території для різних видів сільськогосподарських тварин;
мінімальну періодичність огляду сільськогосподарських тварин;
наявність обов’язкового вільного доступу тварин до питної води і корму, а також ветеринарного обслуговування;
вимоги до рівнів освітлення, шуму, загазованості, безпечності матеріалів приміщень, в яких утримуються сільськогосподарські тварини тощо.

«Проєкт наказу є ще одним кроком на шляху нашої євроінтеграції. В українське законодавство буде імплементовано вимоги п’яти актів права ЄС», – повідомив Сергій Глущенко. Джерело: офіційний веб – сайт Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Система Orphus