Ви тут:
Суспільство Україна 

В Україні подорожчають газ і опалення

Газопостачальна компанія “Нафтогаз України” встановила ціну на природний газ для побутових клієнтів у листопаді 2020 року на рівні 6,33 грн/куб. м з ПДВ та без урахування вартості розподілу (доставки).

У порівнянні з жовтнем ціна газу зросла на 34,7%, передає 5.ua з посиланням на сайт компанії “Нафтогаз України”.

Крім того, тариф “річний” з листопада підвищений на 23,1% з 5,24 грн/куб. м до 6,45 грн/куб. м.

Ціна на газ буде залежати від регіону та постачальника. Утім, якщо споживача не влаштовутиме ціна, він може обрати постачальника у якого вартість дешевша.

Також “Нафтогаз” оприлюднив гуртову вартість природного газу для виробників теплової енергії. У жовтні вартість на блакитне паливо зросла до 5374,1 грн за 1 тис. куб. м (без урахування ПДВ та витрат на транспортування газу магістральними і розподільними трубопроводами).

“За період, який використовується для розрахунків, котирування на природний газ у Європі зросли у порівнянні з вересневими цінами на 26% через підвищення попиту. Проте, завдяки значним запасам у підземних сховищах газу в Україні, ціна газу для виробників тепла у жовтні зросла порівняно з минулим місяцем на 24%”, – пояснили в “Нафтогазі” причини зростання ціни для тепловиків, пише bbc.com.

Ціна на газ є однією з головних складових собівартості тепла, що виробляють підприємства теплокомуненерго (ТКЕ), – понад 80%. Отже, очевидно, що незабаром подорожчання газу призведе і до зростання платіжок за опалення.

Фото: ілюстративне

Система Orphus