Ви тут:
Суспільство Україна 

Уряд розширив перелік органів РФ, що незаконно видають російські паспорти, які не визнаються Україною

Кабінет Міністрів України уточнив та розширивши перелік органів (підрозділів) Російської Федерації, видані якими паспорти мешканцям тимчасово окупованих територій Донеччини, Луганщини та Криму не визнаються в Україні.

Відповідне розпорядження прийняте на засіданні Уряду за поданням Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, інформує Урядовий портал.

Росія, грубо порушуючи принципи і норми міжнародного права та українського законодавства, з 2014 проводить примусову паспортизацію українських громадян в окупованому Криму, а з квітня 2019 року – на окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

Такі кроки РФ були засуджені з боку України, ЄС, США та інших держав.

Більш того, Європейський Союз не визнає видані владою РФ за спрощеною процедурою російські паспорти українським громадянам на окупованому Донбасі і закликає так робити усі країни-учасниці ОБСЄ.

«Прийняття цього розпорядження сприятиме дотриманню принципів і норм міжнародного права шляхом невизнання паспортів, виданих Російською Федерацією за спрощеною процедурою метою чого є завдання шкоди державному суверенітету, територіальній цілісності та національним інтересам України», – заявив заступник Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ростислав Замлинський.

Він наголосив, що примусова паспортизація громадян з ТОТ суперечить вимогам статті 52 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни від 12.08.1949 та статті 75 Додаткового протоколу від 08.06.1977 (Протокол І). Порушує конституційні права та свободи громадян України на тимчасово окупованих територіях. Проте Росія продовжує розширювати перелік структур, які займаються паспортизацією за спрощеною процедурою.

Згідно із додатком до розпорядження Уряду, список органів РФ, що проводить примусову паспортизацію доповнили 23-ма пунктами. Йдеться про відділення та управління з питань міграції, міграційні пункти та паспортні відділи розташовані у Ростовській та Краснодарському краю.

Система Orphus