Ви тут:
Суспільство ТОП-новина Україна 

Уповноважений із захисту державної мови закликав КСУ проявити державницьку позицію під час розгляду мовного закону

3 листопада Конституційний Суд України на закритій частині пленарного засідання планує продовжити розгляд справи щодо конституційності Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”

Своє роз’яснення мовного закону надав Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

“Закон регулює виключно питання застосування державної мови у публічних сферах, чітко визначених у ньому, та спрямований, передусім, на захист права громадян на використання, отримання послуг, взаємодію з державою/органами місцевого самоврядування державною мовою. Однак, в певних сферах (напр.: послуги) не заборонено комунікацію з особами іншими мовами, прийнятними для сторін, якщо про це просить сама особа”, – зазначає Тарас Кремінь.

Мовний закон регулює застосування державної мови, а не мов корінних народів та національних меншин та лише визначає деякі особливості застосування інших мов поряд із державною.

“Відсутність у Законі згадок про ті чи інші мови жодним чином не означає, що цей Закон перешкоджає розвиткові, використанню чи захисту цих мов відповідно до Конституції та Законів України”, – констатує Тарас Кремінь.

Таким чином, Уповноважений із захисту державної мови звернувся до суддів Конституційного Суду із закликом проявити державницьку позицію та ухвалити рішення на користь національних інтересів України. 

“Питання мови є фундаментальним для нашої держави: для зміцнення незалежності, утвердження ідентичності, єдності та перемоги України”, – констатував Кремінь.

Система Orphus