Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Українців закликають не займатися самолікуванням, а у разі появи симптомів ГРЗ звертатися до лікаря

МОЗ закликає не займатися самолікуванням, а у разі появи симптомів гострого респіраторного захворювання звертатися до сімейного лікаря.

Про це сказав Міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

“МОЗ закликає не займатися самолікуванням, а у разі появи симптомів гострого респіраторного захворювання звертатися до сімейного лікаря. Амбулаторне лікування можливе лише за умови легкого перебігу хвороби. Водночас лікування вдома має відбуватися виключно за показаннями та призначенням сімейного лікаря відповідно до протоколу. Медичні працівники повинні здійснювати постійний контроль поточного стану пацієнта і контактних осіб”, – повідомив Максим Степанов.

Читайте також: Степанов не прогнозує скільки триватиме карантин вихідного дня

Та додав, легкий перебіг коронавірусної хвороби характеризується: невеликою гарячкою (до 38°C), що добре контролюється прийомом жарознижуючих препаратів; нежиттю; сухим кашлем без ознак дихальної недостатності (утруднене дихання, збільшення частоти дихальних рухів, кровохаркання); відсутністю шлунково-кишкових проявів та змін психічного стану. Ускладнення з боку дихальної системи при COVID-19 зазвичай розвиваються на другому тижні хвороби, тому рекомендовано активно спостерігати за хворими саме в цей період. 

Система Orphus