Ви тут:
Кримінал Суспільство Україна 

Українці отримують поштою ювелірні вироби, які не замовляли: це шахраї

Останнім часом в мережі почастішали випадки нового шахрайства з використанням служби доставки. Українцям приходять посилки з післяплатою, які вони не замовляли.

Про це інформує Ain.ua.

Найчастіше це невеликий конверт, в якому, за заявою відправника, містяться ювелірні вироби з золота. При цьому ціна за накладений платіж підозріло невисока – кілька сотень гривень.

Суть схеми описав в своєму Facebook Артем Бобок, чий колега ледь не став жертвою шахраїв.

1. Прийшло повідомлення, що надійшла посилка з привабливим описом «прикраси»;

2. Так як я нічого не замовляв, набрав відправника, але там відразу скидання (вже тут зрозуміло, що 99% це шахрайство;

3. Під’їхав на відділення, щоб подивитися, що ж в посилці … Так як це був накладений платіж, дозволили оглянути посилку. Всередині був листочок і герметичний пакетик, на якому був стікер 29,99 дол., В папірці ж було 29,99 євро.

4. Співробітниця Нової пошти сказала, що герметичний пакетик я відкривати не можу, але я переконав її, що це шахрайство, і їй самій стало цікаво. Усередині пакетика був кулон, візуально нагадує золотий, але по факту це просто пластик.

Як зазначає Артем, шахраї очевидно розраховують на людську жадібність. Посилка прийшла з післяплатою в 120 грн, хоча в описі була вказана оцінка в $ 30 (близько 800 грн за актуальним курсом).

При цьому багато українців, які активно отоварюються в інтернеті і отримують багато посилок, можуть забрати конверт не оглядаючи.

Крім накладеного платежу одержувачі при цьому повинні також сплатити доставку в 40 грн + 0,02% від ціни посилки за накладений платіж.

«Влітку в Інтернеті поширилася схожа схема – тоді шахраї надсилали післяплатою детальний сертифікат неіснуючого ювелірного магазину. Тоді користувачі відзначали, що «сертифікати» розсилають також «Укрпоштою», – йдеться у повідомленні.

Авто: Мая Ярова

Фото: Артем Бобок та Терен

Система Orphus