Ви тут:
Суспільство Україна 

Україна в ОБСЄ вимагає в РФ відповіді, як на Донбасі з’явилась сучасна російська машина розмінування 

Україна в ОБМЄ вимагає в РФ офіційного пояснення, звідки в ОРДЛО взялася сучасна установка дистанційного розмінування УР-07 “Пересортировка”.

Про це постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євгеній Цимбалюк заявивпід час засідання Постійної ради ОБСЄ, інформує Еспресо.TV з посиланням на “Укрінформ“.

“У звіті СММ від 11 листопада повідомляється про виявлення на полігоні біля Шимшинівки установки дистанційного розмінування (УР-07 “Пересортировка”) – ще один приклад сучасної системи російського виробництва, яка ніколи не використовувалась ЗС України. Я б хотів знову закликати російського представника відповісти на просте запитання: як ці військові системи потрапляють на територію України, яка на цей момент повністю контролюється Росією?”, – заявив Цимбалюк.

Представник України нагадав, що лише минулого тижня він виступав із закликом до делегації РФ дати пояснення з приводу того, як виявлений Місією ОБСЄ 8 листопада біля Луганська російський комплекс радіоелектронної боротьби “Леєр-3” опинився на Донбасі та хто ним керував.

“Раніше у звіті СММ ОБСЄ повідомили про виявлення 9 листопада на полігоні поблизу окупованої Шимшинівки (27 км на південний захід від Луганська) установки дистанційного розмінування УР-07 “Пересортировка”, яка розміщувалась разом з іншими типами озброєння та техніки. Як заявила міжнародна розвідувальна спільнота InformNapalm, УР-07М “Пересортировка” – це відносно новий тип російської техніки, яка могла потрапити на Донбас виключно з РФ. Це один з перших випадків її фіксації на окупованій частині Донбасу. Установка УР-07М “Пересортировка” почала надходити на озброєння МО РФ з 2014 року”, – йдеться у повідомленні.

Фото: NewsUA

Система Orphus