Ви тут:
Кримінал Суспільство Україна 

Україна розслідує діяльність 250 іноземців у складі російських незаконних збройних формувань на Донбасі – Генпрокуратура

Офіс Генпрокурора розслідує кримінальні провадження щодо 250 іноземних найманців у складі незаконних збройних формувань Росії, які воюють проти України на Донбасі.

Про це розповів заступник Генерального прокурора Гюндуз Мамедов в інтерв’ю ZN.UA, інформує АрміяInform.

«Що стосується інших іноземних громадян, то в нас є кримінальні провадження, зареєстровані за фактом участі 250 найманців із 31 країни світу. Географія широка — Європа, Азія, Америка», — наголосив заступник Генерального прокурора.

За словами Гюндуза Мамедова, наприкінці жовтня в ЄРДР внесли факт вербування, фінансування, навчання найманців громадянином Фінляндії для участі в конфлікті у складі незаконних збройних формувань РФ. Свою «діяльність» він вів у своїй країні: вербував, збирав гроші, військове спорядження, покривав витрати на квитки, паспорти, візи. Був нагороджений медаллю «За освобождение Крыма».

Гюндуз Мамедов уточнив, що серед найманців переважно снайпери, кулеметники, розвідники й артилеристи в таких іррегулярних, не передбачених законом збройних формуваннях, як «Восток», «Призрак», «Оплот», «Пятнашка» тощо. Окремі з них ставали командирами дивізіонів і рот.

Загалом же ОГПУ розслідує понад 20 тисяч кримінальних правопорушень у більш ніж п’яти тисячах проваджень. Ця статистика охоплює всі злочини, пов’язані зі збройним конфліктом. У них фігурує майже 9,5 тисяч осіб, з яких сотні громадян РФ, зокрема вище політичне та військове керівництво країни-агресора.

При цьому Гюндуз Мамедов наголосив, що неважливо, хто скоїв злочини, бо у воєнного злочинця в цьому контексті немає національності. У таких випадках мова йде про невідворотність покарання. Заступник Генпрокурора переконаний, що покарання «обов’язково настане», бо тяжкі злочини не мають термінів давності.

«Прокурори Департаменту нагляду щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, Офісу Генерального прокурора розпочали кримінальні провадження «за фактами участі понад 100 іноземних громадян у складі НЗФ РФ (незаконних збройних формувань) у збройному конфлікті проти України», – йдеться у повідомленні.

Фото: Цензор.НЕТ

Система Orphus